• |
ide | kryesore

Kuvendi nderon Bujar Nishanin, deputetët një minutë heshtje për ish-Presidentin

-Instant, Arkiva, Lajme

Sot Kuvendi ka përkujtuar me një minutë heshtje ish-Presidentin Bujar Nishani, i cili ditën e shtunë u nda nga jeta pas një sëmundje.


Ai humbi jetën në një spital në Gjermani.


“Ne ndër te ish-ministrit, ish-Presidentit Bujar Nishani, mbajmë një minutë heshtje”, tha nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj. Deputetët u ngritën të gjithë në këmbë, dhe mbajtën heshtjen.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *