• |
ide | kryesore

Raundi i katërt për Presidentin, nesër mblidhet Konferenca e Kryetarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas dështimit të raundit të tretë për emrin e Presidentit, ditën e nesërme në orën 14:00 do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve.


Kujtojmë se edhe në raundin e tretë, opozita nuk solli asnjë kandidaturë në atë që u përcaktua si shansi i fundit nga maxhoranca për të propozuar kandidat për Kreun e ri të Shtetit.


Në raundin e katërt maxhoranca ka paralajmëruar se do të jetë ajo që do të propozojë kandidatët për president që do të çohen më pas për votim në parlament.

Në raundin e katërt dhe të pestë zgjidhet President kandidati që siguron më shumë se gjysmën e votave të të gjithë anëtarëve të Kuvendit, çka do të thotë se maxhoranca i ka votat.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *