• |
ide | kryesore

Parakalimet e gabuara, 148 gjoba në Tiranë gjatë 24 orëve të fundit (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndër shkaqet kryesore të aksidenteve rrugore, kryesisht janë parakalimet e gabuara. Policia rikujton shoferët që pas manovrës së parakalimit, duhet të zhvendosen dhe të qarkullojnë në anën e djathtë të karrexhatës, edhe kur rruga është e lirë.


Qëndrimi në anën e majtë në rrugë dënohet me gjobë nga 1.000 deri në 3.000 lekë të rinj.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë vendosur 148 masa administrative, për këtë shkelje.


3 Comments

  1. Gjithe fakirat kane kapur mo. Makinat luksoze qe vijne nga mbrapa ta bejne me drita nga mbrapa edhe per pak te marrin para nuk quhen

  2. Këto rregulla vlejnë për autostrada ndërsa ato rrugë ndërthyren me rrethrrotullime e semaforë (shkurt NUK është autostradë)! Kur ta bëjnë edhe “autostradën” (autostradë i thëncin sepse NUK është sipas rregullave) me korsi të djathtë brenda normave të ndërtimit dhe jo të rrezikshme VETËM atëherë mund të vendosin gjoba.

    Nëse në korsinë e djathtë dikush rrezikon të thyej makinën në dysh prej gropave dhe asfaltit të prishur atëherë ai padyshim do të kalojë te korsia e parakalimit! Shtet bananesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *