• |
ide | kryesore

Dekodimi i stilit shumëngjyrësh të Mbretëreshës

-Instant, Paparazzi, Slider

Si monarkja më jetëgjatë e Britanisë, Mbretëresha është një pjesë e qëndrueshme e jetës publike.


Imazhi i saj sinonim i stabilitetit dhe traditës për popullin britanik.


Kur fotografët mblidhen për të fotografuar Madhërinë e Saj, ngjyra në të cilën ajo del është më e rëndësishme se sa mund të mendoni.

Qëndrimi në lartësinë 1 metër e 60, nuancat si e verdha, fuschia, vjollca, chartreuse dhe mëtrik e bëjnë më të lehtë për t’u dalluar në turma të mëdha.

Veshjet e guximshme të Mbretëreshës janë të dallueshme, saqë janë publikuar libra të dedikuar për regjistrimin e çdo veshje.

Në “Mbretëresha jonë e Ylberit”, gazetari uellsian Sali Hughes vë në dukje konsideratat e ngjyrave të Madhërisë së Saj:

“(ajo) nuk do të veshë jeshile në ambiente me bar, as ngjyra të errëta kundër tapiceri të errët”.

Përkushtimi i saj për një gamë të gjallë ngjyrash është një shenjë respekti për ata që marrin kohë për ta mbështetur atë personalisht.

Ka një art për të veshur një nga femrat më të fotografuara në histori.

Gjatë mbretërimit të saj 70-vjeçar, Mbretëresha ka grumbulluar një ushtri punonjësish.

Pakkujt i është besuar detyra e rrobaqepësisë mbretërore.

Dizajnerët britanikë Norman Hartnell, Hardy Amies, Stewart Parvin dhe Angela Kelly të gjithë kanë ndihmuar në zhvillimin e stilit të saj duke u larguar nga ciklet e trendit që mund të bien shpejt në favor.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.