• |
ide | kryesore

Ditë zie për ish-presidentin/ Liderët nga Shqipëria dhe Kosova i japin lamtumirën e fundit Nishanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Krerët e shtetit të Shqipërisë dhe Kosovës, por edhe figura të shquara si: Ilir Meta, Rexhep Meidani, Alfred Moisiu, Sali Berisha, Bamir Topi apo edhe Vjosa Osmani i dhanë lamtumirën e fundit ish-presidentit Bujar Nishanit.


Ceremonia shtetërore e përcjelljes së ish-presidentit Bujar Nishani ka nisur në orën 10:00. Figura të larta të politikës, ministra, deputetë, kanë kryer homazhet në Presidencë.  Në orën 12:00 arkmorti me trupin e pajetë të Nishanit do të dalë nga Presidenca për t’u përcjellë për në banesën e tij të fundit në varrezat e Sharrës.


2 Comments

  1. Shqiptaret duhet te jene krenare edhe per faktin qe dine te respektojne vdekjen, ashtu si sot ish Presidentin Nishani, nje patriot i ndershem ne cdo kohe, i sinqerte dhe i drejperdrejte me shqiptaret, apo aleatet e tyre.

    Krenare, se ne kete vend nuk kemi nderuar pas vdekjes President apo Kryeminister te vrare me arme ose me thike ne mes te qytetit.

    U prehsh ne paqe Presidenti Nishani!

  2. I ndrite shpirti nje njeri dhe ish presidente I qete dhe mjaft I arsyeshem ,Ndoshta I vetmi I paperlyer ne hajdutlliqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.