• |
ide | kryesore

Rama në krye të listës, kush janë 37 deputetët që firmosën për Bajram Begajn President

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Janë 37 firma deputetësh të PS, nga 20 të nevojshme, që i kanë dhënë mbështetjen kandidaturës së Bajram Begajt për postin e Presidentit të Republikës.


Ndër deputetët firmëtarë janë: Edi Rama, Taulant Balla, Lindita Nikolla, Arben Ahmetaj, Xhemal Qefaliaj, Antoneta Dhima, Ilirian Pendavinji, Rrahman Rraja, Niko Peleshi, Dasantila Tahiraj, Tatiana Piro, Pandeli Majko, Petro Koçi, Bardhyl Kollçaku, Luan Duzha, Fadil Nasufi, Ismet Beqiraj, Enslemvera Zake, Hatixhe Konomi, Elisa Spiropali, Ilir Ndraxhi, Klevis Xhoxhi, Eduard Ndreca, Denis Deliu, Klodiana Spahiu, Florenc Spaho, Edona Bilali, Etjen Xhafaj, Pranvera Resulaj, Arben Pëllumbi, Orlando Rakipi, Jurgis Çyrbja, Vullnet Sinaj, Anila Denaj, Eduard Shalsi, Besjon Ajazi


Sakaq Begaj ka dhënë doreheqjen nga funksionet që ka mbajtur deri më tani, atë të shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, për të cilin pritet edhe dekreti i Presidentit aktual per lirimin nga detyra.


22 Comments

 1. Bujar Begaj eshte figura dinjitoze per te merituar postin e presidentit dhe jam e bindur qe do votohet nga te gjithe

 2. Mendoj qe z begaj eshte nje figure e paster politike , morale dhe e pa politizuar eshte nje zgjedhje e goditur 👏🏻

 3. Normale qe do te votonin sepse Begaj eshte nje njeri i denje per ate post dhe ska dyshime fare qe do ta mbeshtesin

 4. Zoti bregoj eshte veret nje person i denjt per kete gje me profesionalizmin dhe aftesit qe ka eshte me te vertet i denjt per kete post

  1. Bujar Begaj eshte nje njeri i duhur per te na perfaqesuar denjesisht,jopolitik dhe mjaft serioz per detyren qe do marri

 5. Z begaj eshte nje figur e pa prekur nga politika besoj se do ta kryej kete detyre me se miri dhe do te jet ne sherbim te shtetit ne cdo moment

 6. Na mbyten patronazhistet sufllaqexhinj. Po ti lecosh me vemendje ne ato pak fjali perdoren rreth 50 fjale, dhe mendime gati te njejta. Pra Zana, Albani, Redi, Oli ,Xheni, .ari, terete jane me siguri i njejti person ,here me fustan e here me pantallona qe eshte dy hapa larg kafshes nga ana intelektuale.

  1. Nuk jane patronazhiste por mjerane te paguar per nje cope buke. Me siguri eshte vetem nje person ke bodrumi i ripjerdhjes..

 7. Urime per z.begaj ai esht i denjt per kete post eshte i paster penalisht dhe person me vlera per kete vend.Suksese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *