• |
ide | kryesore

SPAK merr të pandehur anëtaren e KPK, zbardhen akuzat

-Instant, Lajme, Të fundit

SPAK ka marrë të pandehur anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja.


Kjo e fundit, sipas Prokurorisë së Posaçme, akuzohet për deklarim të rremë dhe falsifikim të dokumenteve, vepra këto të kryera në momentin që Çiftja ka aplikuar për të qenë pjesë e KPK. Etleda Çiftja është anëtarja e 3 e organeve të Vettingut që merret e pandehur nga SPAK.


Më herët para bankës së të akuzuarve kanë dalë gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci dhe Ardian Hajdari. Ashtu si ata edhe për komisioneren e KPK pritet që të merret masa e pezullimit nga detyra.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.