• |
ide | kryesore

Kim K flet për humbjen e saj në peshë për Met Gala

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian po mbron angazhimin e saj ndaj modës.


Në një intervistëme The New York Times, Kardashian foli për vendimin e saj për të humbur 16 kilogramë brenda tre javësh për të veshur fustanin ikonë të Marilyn Monroe “Happy Birthday, Mr. President” në Met Gala 2022.


Pas reagimit të ashpër nga ndjekësit për humbjen e saj dramatike të peshës për t’u përshtatur me fustanin, e cila përfshinte heqjen e karbohidrateve dhe sheqerit, Kim shpjegoi për The Times se ajo mendonte se kjo nuk ndryshonte nga një aktor që përgatitej për një projekt.

“Për mua ishte sikur “OK, Christian Bale mund ta bëjë këtë për një rol filmi dhe kjo është e pranueshme,” tha ajo. “Edhe Renée Zellweger ka shtuar peshë për një rol. Për mua është e njëjta gjë.” Nuk po thosha, ‘Hej të gjithëve, pse nuk e humbisni këtë peshë në një periudhë të shkurtër kohe?’, u shpreh Kardashian.

Themeluesja e Skims huazoi një nga fustanet më ikonike të Monroe-t, i cili ishte ekspozuar në Orlando, Florida, në Ripley’s Believe It or Not! – për Met Gala 2022.

Duke folur me Vogue në tapetin e kuq , Kim i tha korrespondentit La La Anthony, “Kisha këtë ide për ta provuar dhe më pas ata erdhën me roje të armatosura dhe doreza”.

Por të futesh në fustanin vintage nuk ishte një arritje e lehtë, shpjegoi ajo. “E provova dhe nuk më përshtatej. Thashë: “Më jepni tre javë”. Më duhej të humbisja 16 kilogramë sot”, pranoi sipërmarrësja.

E dizenjuar nga Jean Louis, fustani i Monroe-s fillimisht kushtonte 12,000 dollarë dhe Ripley’s e bleu fustanin nga Julien’s Auction në nëntor 2016 për një shumë të madhe 4.81 milionë dollarë./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.