• |
ide | kryesore

Gafë e Gjimshitit, barazohet rezultati: pason për Thorsteinsson që ndëshkon Berishën

-Instant, Sport

Në Rekjavik, pas një pjese të parë pozitive me avantazhin e merituar të Seferit, gjërat ndryshuan pas pushimit për kombëtaren kuqezi. Islanda barazoi shifrat në minutën e 49, me Thorsteinsson që mposhti Berishën, në rastin e parë të paraqitur. Një rast në fakt i krijuar nga një gafë skandaloze e Gjimshitit që pasoi direkt për islandezin, që barazoi rezultatin. 1-1 dhe gjithcka duhet të nisë nga e para për Rejën e të tijtë, edhe pse duket se vendasit kanë marrë inisiativën.
1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.