• |
ide | kryesore

Bilanci i COVID në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë 162 teste për koronavirus, prej të cilëve asnjë qytetar nuk ka rezultuar pozitivë.


Gjithashtu sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovë, nuk raportohet për viktimë.


Ndërkohë 6 qytetarë janë shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 225,209.

 

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 91 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.515 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.866 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 162 testime, 0 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.209.

Në total numri i rasteve aktive është 49”, njofton policia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.