• |
ide | kryesore

Dalin pamjet/ Në darkën e “Ballkanit të hapur” në Ohër edhe djali i George Soros

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski ka shtruar një darkë në Ohër me liderët e vendeve që janë pjesë e nismës “Ballkani i hapur”.


Në darkë merrte pjesë kryeministri shqiptar Edi Rama, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç që në samit është si vëzhgues.


Bie në sy që pjesë e tavolinës është edhe Alex Soros, djali i multimiliarderit George Soros. Madje ai është nderuar duke u ulur në tavolinën kryesore të liderëve të vendeve të rajonit.

Në këtë samit pritet të nënshkruhet një marrëveshje për njohjen e diplomave të arsimit të lartë, si dhe memorandume për bashkëpunim kulturor dhe në fushën e turizmit.

Në samit nuk mori pjesë as këtë herë Kosova pasi kryeministri Albin Kurti refuzoi ftesën e kryeministri të Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski. ©LAPSI.al20 Comments

  1. Cdo popull meriton qeverisjen qe ka. Vjen nje bythqir Sorrosi junior dhe i kap per veshi gjithe keto hajdutat diktatore si Ramazani e Vucici. Ramazani vetem per popullin e vet “trim dhe liridashes” nuk punoj po per axhenden e bythes se shqyer ballkanike.

  2. Djall me syze. Ky i sorollat kta hajvanet qe bejne sikur jane te plotfuqishem. Nje bythqir gjysmak i kontrollon kta dordolece me kostum

  3. Nuk eshte rastesi qe edhe pse eshte budalla si vellai i madh,gregori ka mare emrin e cunit te sorrosit.pilua ja ka dhene emrin.

  4. Po kjo dihet- cfare ka epitetin ‘e hapur’ mbeshtetet nga Soroa.
    ….me dallimin e vetem qe tani NUK FSHIHEN MË!

  5. Edhe bq te shkruash kot ne fb te bllokojne nje muaj ne saje te bythqirit sorros. Sa per popullin shqiptar eshte popull pa dinjitet qe shitet pa piken e turpit

  6. Lavrovi thot qe Rusia e mbeshtet deri ne fund Open Ballkan …. I bie qe ruset dhe sorristat jane ne nje gomone …. Qef o qef o qerrata …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *