• |
ide | kryesore

Princ Harry dhe Meghan Markle publikojnë foto të vajzës së tyre

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Harry dhe Meghan Markle publikuan foto të reja të vajzës së tyre 1-vjeçare, Lilibet, pas vizitës së familjes Sussex në MB për festimet e Jubileut Platinum të Mbretëreshës Elizabeth II.


Në foton e bërë në festën e ditëlindjes së saj të parë në MB gjatë fundjavës vajza kishte veshur një fustan blu dhe kapëse flokësh të bardhë për festën, e cila u zhvillua në Frogmore Cottage në Windsor.


Një zëdhënës i Sussexes tregoi se festa ishte një “piknik i rastësishëm, intim në oborrin e shtëpisë” për “miqtë e ngushtë dhe familjen”.

Page Six raportoi më parë se Princi William, Kate Middleton dhe tre fëmijët e tyre ishin të ftuar në festë, por nuk mund të merrnin pjesë për shkak të angazhimeve të mëparshme jubilare.

Vajza e Harry dhe Markle u takua me Mbretëreshën Elizabeth II, pas së cilës është emëruar Lilibet, për herë të parë javën e kaluar kur e sollën atë dhe djalin Archie, 3 vjeç, në Londër.

Cifti zbuloi në qershor 2021 se emri që zgjodhën për vajzën e tyre ishte një nofkë e fëmijërisë së Mbretëreshës, e përdorur nga anëtarët e familjes së saj , duke përfshirë burrin e saj të ndjerë, Princin Philip.

“Lili është emëruar pas stërgjyshes së saj, Mbretëreshës, pseudonimi i familjes së së cilës është Lilibet”, thuhej në një deklaratë të lëshuar pas lindjes së saj.

Burime pranë dyshesi i thanë Page Six se Harry i kishte thënë gjyshes së tij se do t’i vendosnin vajzës së tyre emrin Lilibet, megjithëse burime të tjera të pallatit pohuan se ata kurrë nuk kërkuan leje nga Mbretëresha./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.