• |
ide | kryesore

Alicia Keys ndan detaje nga performanca për Mbretëreshën Elizabeth

-Instant, Paparazzi, Slider

Alicia Keys zbuloi së fundmi detaje nga performanca e saj në jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth “Party at the Palace”.


Të hënën, fituesja e Grammy-t ndau një video nga prapaskenat në Instagram që tregon përgatitjet e saj për shfaqjen e madhe, e cila “personalisht” kërkoi listën e seteve.


“Duke u thënë djemve se Mbretëresha kërkoi këngët që unë po këndoj,” ndau Keys në video teksa ulet me djemtë e saj në pjesën e pasme të një karroce golfi. “Dhe ata thanë: “Nuk mund ta refuzosh Mbretëreshën”.

“Ju nuk mund ta refuzoni Mbretëreshën. Është kundër ligjit këtu,” u përgjigj djali i saj 11-vjeçar, Egypt.

Mbretëresha nuk mori pjesë në koncert për shkak të “detyrimeve të saj ” të vazhdueshme. PEOPLE ka konfirmuar se ajo e ka parë shfaqjen në TV në shtëpinë e saj në Kështjellën Windsor; megjithatë, Princi George dhe Princesha Charlotte u bashkuan me prindërit e tyre Kate Middleton dhe Princin William për shfaqjen e mbushur me yje.

Alice foli për mënyrën sesi ajo planifikoi të nderonte gratë e fuqishme me performancën e saj.

“Ne këtu në Buckingham Palace. Ne jemi gati të festojmë Jubileun e Mbretëreshës, që për mua është për të gjitha mbretëreshat,” tha ajo duke shkelur syrin.

Performuesja e “Fallin'” ndau gjithashtu emocionet e saj para Pallatit Buckingham përpara performancës së saj.

“Sot ishte e mrekullueshme, vetëm për të parë se ku po performojmë. Përmbajtja që zakonisht vendoset në një ekran do të projektohet e gjitha në pallat,” zbuloi ajo. “Mezi pres të shoh se si duket shfaqja.”/Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.