• |
ide | kryesore

Angelina Jolie reagon ndaj akuzave të Brad Pitt

-Instant, Paparazzi, Slider

Brad Pitt ka ngrejtur së fundmi akuza të tjera ndaj Angelina Jolie në betejën e tyre ligjore për shitjen e Château Miraval.


Pitt paraqiti dokumente të reja gjyqësore tënë Gjykatën e Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit dhe pretendoi se Jolie qëllimisht “kërkoi t’i shkaktonte dëm” atij duke shitur interesat e saj në kompaninë e verës. Aktori ka treguar se ata kishin rënë dakord që të mos i shesin kurrë aksionet e tyre pa lejen e tjetrit. Ai gjithashtu kërkoi një gjykim nga juria në letrat e marra nga PEOPLE.


Mirëpo, një burim i afërt me aktoren ka hedhur poshtë akuzat e tij duke i quajtur të rreme.

“Padia e zotit Pitt kundër zonjës Jolie është një zgjatje e një narrative të rreme dhe e vërteta e situatës ende nuk është bërë publike,” u shpreh burimi për PEOPLE. “Pas ngjarjeve që çuan në kërkesën për divorc nga zonja Jolie ajo dhe fëmijët nuk mundën të ktheheshin në pronë dhe aktorja mori vendimin e vështirë për të shitur aksionet e saj pasi i bëri oferta të shumta ish-bashkëshortit të saj dhe duke ditur se biznesi do të trashëgohej nga fëmijët e tyre, ajo gjeti një partner biznesi me përvojë në industrinë e alkoolit.”

Burimi shton, “Është për të ardhur keq që pasi ajo u largua siç duhet dhe ligjërisht nga biznesi, zoti Pitt po e ngatërron atë në padi të shumta.”

Në dosjen e tij të re, avokatët e Brad deklarojnë se kantina e verës ishte projekti i tij i “pasionit”, duke u bërë “në një biznes global shumë milion dollarësh dhe një prodhues më të mirë në botë të verës së kuqe”.

Ekipi i tij ligjor gjithashtu pretendon se Angelina ka shkelur qëllimisht marrëveshjen e tyre  në tetor, kur dyshohet se fshehu shitjen e aksioneve të saj të Tenute del Mondo, e cila “është e vendosur të marrë kontrollin e Miraval” dhe është “në pronësi dhe kontrolluar në mënyrë indirekte nga Yuri Shefler, miliarderi rus që kontrollon Grupin Stoli”.

Padia e Pitt pretendon se biznesi i Jolie Nouvel i detyrohej kompanisë së tij Mondo Bongo të drejtën e refuzimit të parë dhe shitja e shkelte këtë të drejtë. Jolie, e cila bëri kërkesë për divorc në vitin 2016, ishte lejuar më parë të shiste pjesën e saj të pasurisë në shtator.

Piitt është dukee paditur për shkelje të kontratës së nënkuptuar në fakt; shkelje e kuazi-kontratës, e pretenduar në alternativë; shkelja e besëlidhjes së nënkuptuar të mirëbesimit dhe sjelljes së drejtë; shpërdorimi i të drejtave sipas nenit 6-1 të Kodit Civil të Luksemburgut; ndërhyrje deliktore në marrëdhëniet kontraktuale; ndërhyrje deliktore në marrëdhëniet e ardhshme të biznesit; dhe besim konstruktiv.Ai po kërkon dëmshpërblim “në një shumë që do të provohet në gjyq” plus shitja e supozuar e bërë nga Jolie të shpallet “e pavlefshme”./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.