• |
ide | kryesore

Zgjidhet ambasadorja e re e BE-së për Shqipërinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Josep Borrell, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, njoftoi emërimin e 31 kryetarëve të delegacioneve të Bashkimit Evropian.


Ata do të emërohen zyrtarisht pas marrjes së marrëveshjeve përkatëse nga vendet e tyre pritëse.


Christiane Hohmann është nominuar si Kryetare e Delegacionit të BE-së në Shqipëri. Ajo është aktualisht ambasadore e Gjermanisë në Estoni dhe më parë ka shërbyer si ambasadore gjermane në Bosnje dhe Hercegovinë.


5 Comments

  1. Edhe po nuk pate pasuri,te garantoj qe brenda nates se pare do te kesh nja 5-6milion euro ne llogarine tende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.