• |
ide | kryesore

Djali i Soros nxjerr fotot nga samiti i Ohrit: I lumtur të shoh kaq shumë progres për Open Balkan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Open Balkan është një projekt politik i Xhorxh Soros që daton prej viteve ’90. Ky nuk është më tashmë një lajm i ri. Për ta shtyrë përpra këtë proces ka disa akte që dëshmojnë interesimin e madh të të birit të XHorxh Soros, Aleksandrit.


Edhe në samitin e fundit në Ohër, ai nuk kishte se si të mungonte mes kryeministrave të 5 vendeve, prej të cilave ende jo zyrtarisht nuk janë shprehur për Open Balkan, Mali i Zi dhe Bosnja.


Aleksandër Soros ka publikuar në faqen e tij disa foto teksa qëndronte mes udhëheqësve të shteteve të Ballkanit Perëndimor.

©LAPSI.al 

 

 3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *