• |
ide | kryesore

Lulzim Basha mban ende faqen zyrtare të PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mbrëmjen e 21 marsit të këtij viti, Lulzim Basha dha dorëheqjen si kryetar i Partisë Demokratike pas gati 9 vitesh në krye të saj. Shkak u bë humbja dramatike e zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 marsit në 6 bashki të vendit, por më tepër një vendim i gjykatës së Tiranës që ia njohu Komisionit të Rithemelimit Kuvendin e organizuar në dhjetor të një viti më parë në stadiumin Air Albania.


Pas kësaj, Komisioni i Rithemelimit mori selinë e Partisë Demokratike. U hoqën dyer e hekurit, fasada u rilye dhe u ndryshuan simbolet. Komisioni i Rithemelimit mori edhe grupin e njoftimeve në ëhatsapp për gazetarët duke nxjerrë jashtë tij edhe ata që kishin mbështetur ish-kryetarin Basha.


Por ky i fundit duket se ende nuk e ka lëshuar të gjithë partinë. Lapsi.al vuri re se faqja zyrtare e Partisë Demokratike, www.pd.al është ende në dorë të Lulzim Bashës. Aty gjen sërish të publikuara deklarata dhe njoftime të Bashës dhe asgjë nga komisioni i rithemelimit.

E njëjta gjë ndodh edhe me faqen zyrtare të kësaj partie në Facebook ku madje ka në vijimësi deklarata kundër Berishës dhe Komisionit të Rithemelimit. E bllokuar është edhe faqja online e Rilindja Demokratike www.rd.al që nuk publikon më lajme prej kohësh. Mesa duket në Partinë Demokratike do të vazhdojë kriza e drejtimit për më tepër që pritet edhe një vendim i gjykatës së Apelit. ©LAPSI.al

9 Comments

      1. Lapsi ben sikur kerkon shtet ligjor por per Berishen ben antishtetin ligjor. Nuk ka marre forme te prere edhe vendimi i shoferit gjyqtar, burrit te sekretares se Babes. PD zyrtarisht eshte ne administrim nga Alibeaj, Bardhi etj. Brishistet e kane zaptuar seline ashtu si zaptuan tokat e qytetareve. Lapsi i blere ne sherbim te oligarkeve do jete berishist per aq sa do paguhet dhe me pas simbas preferences se boseve qe i paguajne kthehen perseri antiberishiste dhe behen edhe me djallin Rama.

  1. Plotesisht dakort me komentuesin e ores 22:37,por po t’ja shkerdhejme familjet se kane problem fare. T’ja shkerdhejme liderin poooo,aty ju dhemb shume

    1. Ca po thu mor pall. Po shiko liderin tend njeher. Qe nuk e hidhni posht, si enveristat dikur enverin.
      Jeni ber per gjynah. Nje grusht idiotesh. Kujtojn se do vijn ne pushtet me nje te vdekur te gjall.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.