• |
ide | kryesore

Berisha bën thirrje: Të krijohet front opozitar për të shembur këtë sistem

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë një konference për mediat iu bëri thirrje shqiptarëve që të reagojnë kundër këtij regjimi.


“Shembja e këtij sistemi arrihet përmes krijimit të një fronti opozitar. PD në këtë kontekst, konsideron kritike krijimin e një fronti opozitar të përbërë nga të gjitha forcat politike opozitare dhe shoqëria civile, grupet e interesit, rrethi akademik, të gatshëm që të përballet me regjimin e Ramës. PD iu bën thirrje shqiptarëve kudo që janë, të angazhohen me potencialet e tyre për të shpëtuar vendin. PD iu bën thirrje miqve të Shqipërisë, të shqiptarëve dhe demokracisë në Europë e kudo në vend të lirë, që të ndërpresin mbështetjen për regjimin monist të Ramës, si kontribut për rivendosjen e sistemit kontrollues.”, u shpreh Berisha.4 Comments

  1. Para disa muajsh, kur sapo nisem problemet ne PD, por akoma pa u krijuar foltora, thashe qe PD duhet te ndahet ne 2 grupe, te kandidojne ne zgjedhje, dhe kush merr shumcien, merr udheheqjen e PD se bashkuar. Ekzaktesisht keshtu ndodhi, edhe pse nje pjese e grupit te Bashes nuk iu bashkua PD. Tani Berishen e duan demokratet, ska diskutim, por i doli edhe CDU kunder, keshtu qe per te miren e Shqiperise, qe ta largojme Edi Ramen, duhet gjetur nje zgjidhje. Berisha formalisht te largohet nga PD, sa per sy e faqe, dhe te vere ne krye te PD nje njeri te besueshem te tij, por qe thith vota.Nje njeri popullor. Dhe pa dyshim duhet bashkim me te gjithe qe jane kunder Rames. LSi, parti te vogla, shoqata, individ me ndikim etj. Vetem keshtu fitohet, se ndryshe mos ia beni qejfin kot vetes, nuk ka shans qe te fitohet ndaj Edi Rames,sepse do e shihni ju se ca do beje ai para zgjedhjeve. Miliarda euro investime dhe blerje votash.

  2. Meta tha se nuk ka pasur komunikim me ish-kryeministrin Sali Berisha për këtë vendim, por theksoi se ka komunikuar me Tritan Shehun,Zgjidhja eshte gjykata o ti shpellkari salihut,zgjidhja

    1. Po filluan prape me Tritan Shehun, Ferdinand Xhaferin dhe Dash Sulen, po qe paskan per te fituar. Duhen nejrez te rinje, te shkolluar, qe pelqehen nga njerezit, jo me xhaketat e vjetra te dale boje

  3. “Shembja e këtij sistemi arrihet përmes krijimit të një fronti opozitar. ”

    E saktë! Tani fjalët kthejini në vepra! Koha e pallavrave ka mbaruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.