• |
ide | kryesore

Berisha tregon se kur do të thërrasë qytetarët në protestë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha deklaroi sot se është shumë i vonuar për zhvillimin e protestave, duke lënë të kuptohet se shumë shpejt, para shtatorit qytetarët do të dalin në rrugë.


Në një konferencë me gazetarët, Berisha tha se zemrat e njerëzve po ziejnë, duke theksuar se kërkesa për protesta është universale. Ai deklaroi se kërkesat e qytetarëve për protesta do të dëgjohen.


“Unë jam i vonuar, shumë i vonuar në artikulimin tim, zemrat e njerëzve po ziejnë, revoltat në zemrat e qytetarëve po ziejnë

Lëvizjet janë interesante, nganjëherë u prin, herë e tjera të udhëheqin ato.

Ju them se kërkesa për protesta është universale. PD është e vonuar. Ne i kemi grupet dhe qytetarët, i kemi anëtarësinë dhe grupet e interesit.

Nuk ka asnjë diskutim që do zbatojmë, do jemi në lartësinë e detyrimeve tona ndaj tyre. Qytetarët e kane te veshtire te presin deri ne shtator”, u shpreh Berisha.

8 Comments

  1. BERISHA ESHTE MJESHTER I TURMAVE DHE KRYEINSIPIRUESI I RREMUJES.NESE S’KA SHTET ESHTE “MERITE” E TIJ SE SOT GJITHE POLICIA E SHTETIT ESHTE NE SHERBIM TE TIJ DHE KJO PER FAT TE KEQ TE SHTETIT

    1. RAMA ËSHTË MJESHTËR I TUFAVE DHE SHEFI I MAFIES. NËSE SHTETI SOT ËSHTË TËRËSISHT I KORRUPTUAR DHE KRIMINAL ËSHTË “MERITË” E TIJ DHE POLICIA E SHTETIT ËSHTË TËRËSISHT NË SHËRBIM TË KLIKËS SË RAMËS DHE KJO PËR FAT TË KEQ TË VENDIT.

      Ja kështu është më e plotë skena. Sa e thjesht ë ??!!

  2. Ky komunisti te kenaq. Dy here u rrezua por heren e trete do te thyej qafen. Rama rrezohet vetem me vote. Sa per mitingjet ua ka marre doren. Mjafton nja dy nga ato gazozkat dhe ikin te gjithe si lepujt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.