• |
ide | kryesore

“Nuk bashkëpunojmë me non-grata”/ Berisha i përgjigjet Raportuesit të CDU

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha është pyetur në deklaratën e tij për mediat lidhur me opinionet e dhëna në Tiranë nga raportuesi për Shqipërinë në CDU, Peter Beyer.


Berisha u shpreh se në betejën e tij ka përkah vetëm shqiptarët.


“Këtë betejë Sali Berisha nuk e ka nisur me asnjë përkrahje të askujt përveç shqiptarëve. Ju garantoj se çdo ditë ndihem më i motivuar se kurrë nga mbështetja e shqiptarëve. Ju besoj jeni dëshmitarë të kësaj’, u shpreh Berisha.

Beyer theksoi se Gjermani do t’i qëndrojë krah SHBA-ve në vendimin për të mos bashkëpunuar me persona të shpallur non-grata dhe kërkoi një forcim të opozitës në vend.


15 Comments

 1. Berisha ne parim ka te drejte, por ne realitet gjerat funksionojne ndryshe. Pa dyshim qe CDU do e donte Berishen, por me shume i inetereson mos prishja e mardhenieve me amerikanet, se sa me nje kryetar te nje partie shqiptare,keshtu qe skane pasur rrugedalje tjeter. Akuzat ndaj tyre qe po ben, vetem sa ta veshtiresojne poziten. O Doktor, me kembe ne toke ,mendoje pak qe te pakten 10-20% e elektoratit te PD, nuk do votojne sepse do mendojne qe PD me ty nuk do lejohet te fitoje nga nderkombetaret.5% nuk votojne se jane me Bashen. Si do e besh 50%? Ne anen tjeter Rama pervec avantazhit te miliarda dollaree qe ka, do kete edhe avantazhin qe nderkombetaret doe mbeshtesin per inat tendin, dhe jo se e duan. Keshtu qe te lutem me thuaj si do fitosh?Maksimumi me nje program te mire, me frymen qe do krijosh mund te fitosh 5% me shume po prape je shume poshte 50% prandaj lere kokefortesine, por zgjidh nje njeri tjeter qe te degjon dhe nuk te kthen shpinen,ama te jete popullor,qe thith vota,perndryshe per fat te keq ska shans te fitosh, e ca fituam? edhe 4 vite me shume ne pushtet Ramen

  1. Po o koqe po. CDU dhe shumica e partive te tjera Gjermane punojne kundra interesave te popullit Gjerman. Politikanet atje kane te gjith te njejten sjellje dhe cuditerisht ngjajne shume me Lali Erin, besoj se kane dal nga e njejta shkolle. E kane shndrruar Gjermanine ne geto, nje pjese e konsiderushme njerezve ne qytetet e medha jane Afrikan, Arab, Bangladeshash, Pakistanez, Indian etj (me pak fjale me lekurre te erret). Me politikat e tyre te mbrapshta Gjermanet ose nuk bejne fare femije ose bejne nga 1 max 2 ndersa kto Arabt, ngjyr cokollate bejne nga 4-5. Pas 100-200 viteve kto do te jene shumice ne Gjermani. Aktualisht 30% e shtetasve me pashaporte Gjermane jane te huaj.
   Gjermania nuk ekziston me si komb eshte thjeshte nje koloni e Oligarkeve Amerikne.
   Une nuk mbroj Berishen, apo Meten, nuk kam votuar asnje here per to, por nese ne si Shqiptare do pranojme qe Politikanet toni te na i caktoi Amerika ta them me sigiri 99.99% qe ne shum shpejt kemi per tu xhbere si Komb.

   1. Eh sa po vuan gjermania.

    Hahahahah. ka plas idotlliku sheshit.
    Vazhdoni vazhdoni me forcat tuaja, si dikur. C na duhet europa amerika ne.

   2. qaji hallin gjermaneve qe sbejne femije ti mer kar. Po edhe po sben ata, i gjermanizon femijet e tu, dhe te ayre rracave qe permende. PSe ne sa femije bekemi qe i qan hallin gjermaneve? Atehre pse rri ne Gjermani meqe Gjermania qenka kaq keq? Dhe cke ti me shume se ata te tjeret qe u thua lekure cokollate? Hajde pra kthehu ne Shqiperi, e mos rri tu honger leket e gjermanit meqe qenka kaq keq

    1. Sepse karat si puna jote dhe ktit pak me lart po e boshatisin Shqiperine nga Shqiptaret dhe po e mbushin me Bangladeshash. Kur ta kuptoni ju se ca po i beni vetes do te jete teper vone.
     Une dhe shumica e shokeve te mi nuk kemi ik per arsye ekonomike, dhe ne Shqiperi kishim rroga mjaft te kenaqshme, ne zyre punonim ne atje ne zyre punojme dhe ktu. Po morracaket dhe te pa aftit si puna juaj mendojne se njerzit emigrojne vetem per Lek (ose € ne kete rast).
     Qe ta dish ti o analfabet, ka shume Gjermane (nga ato bjondet), sidomos zanatlinjte qe po emigrojne ne vendet nordike per arsye se ktej ne vend qe te rriten rrogoat po ulen, se marin pabuksa si puna jote qe punojne nga 10-12 ore ne dite dhe paguhen 5 lek.
     Pastaj nuk eshte aq leht me u kthy, une kam investu mbi 30 mij € ktu, orendite shtepiake, makina, etj…
     Sa per sqarim o klluf, nuk haj une leket e Gjermanit por han Gjermani leket e mija, mbi 30% taksa mbahen direkt ne rroge, 19% TVSH, dhe si pa e kuptu direkt 50% e rroges shkoi per shtetin Gjerman. Shendetesia eshte cop cop, duhet me prit 1-3 muaj me len takim me mjekun etj etj…

     1. Po ore po jep mend kot.Te gjithe ashtu thone, nuk kthehem dot tani se kam femijet dhe sme kthehen femijet. Nejse ti femije mbase ske po paske investu 30 000 euro.Pasuri te madhe paska bo surrati yt, qe na shet pordhe, Rrezik 30 000 euro ste mjaftojne as per nje muaj atje, e pastaj do ikesh te marresh ndihma sociale si barbon. Ti punoke ne zyre? hahahaha po si te lene te punosh ne zyre,sapo ke ardhur nga Shqiperia pra kur sdi as gjuhen?Apo lan banjot e gjermanit. Rri pra aty mos u hap, e mos na jep mend.Jeton ne gjermani kari, dhe shan Gjermanine.Mosmirenjohes

     2. O koqe, 30 000€ duhet ti kesh me vete kur vjen ktu. Jo ti besh ne Gjermani. Duket qe ske dal ndonje here nga Shqiperia. Sa per te iluminu ty, ne kemi shku me 100 000€ te Gjermani.
      Kur ke tru nuk ke nevoj me dit Gjermanisht, punon dhe me Anglisht.
      Do te mar ty te mi lash banjot, pabuks…

 2. Ate pederastin pantallona-jeshile dhe kemishverdhe (bashke me bashibozuket qe e ndjekin) kur do e marrim vesh!! Se kte pantallona-blune e kemi kuptuar…

 3. Meta tha se nuk ka pasur komunikim me ish-kryeministrin Sali Berisha për këtë vendim, por theksoi se ka komunikuar me Tritan Shehun,ky salih me zorr mblodhi 800 shpellkare per te pushtuar shqupin dhe nuk e pushtoje dot,ne votimet parlamentare mori vetem 5780 vota nga populli

  1. Dole ti qe e ke bo familjen tabele qirje te ne “shpellkareve”. Pyeti nje here kane verejtje apo jo,se pastaj i bie te punojme me aksion me goditje te perqendruar.

    1. Pash Zoten na thuaj nga cili qytet je me origjine qe te duket vetja si parisien ne krahasim me ne maloket/ E di qe do me thuash nga Tirona, dhe se ve ne dyshim por e kam llafin si origjine nga je?Une e pranoj qe jam malok dhe e kam per nder, po ti ca je se per Zotin na bere kureshtar se po flet me shume pordhe

 4. “Këtë betejë Sali Berisha nuk e ka nisur me asnjë përkrahje të askujt përveç shqiptarëve.” eshte nje nga frazat me hipokrite qe mund te artikuloje Berisha. Perveç, parave te pervetesuara gjate pushtetit, personalisht dyshoj shume qe Berisha te kete perkrahje tjeter, ca me pak te shqiptareve.

 5. Ky eshte ber gallat fare.
  Do luftoj me mullinjt e eres.
  Kur do vish ne pushtet o Don Kishot? Qe tia tregosh vendin ketyre perendimorve. E ta parakalosh gjermanin nga ekonomia. Se per qime nuk ja more vemdin e pare kur ishe ti ne qeveri.
  Se me cfar shprese i ven mbas disa njerz ketij. Eshte habi e madhe. Edhe enveristet i kan zili.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.