• |
ide | kryesore

Shkatërrohet grupi italo-shqiptar që merrej me trafikun e barnave e klandestinëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Autoritetet italiane, në bashkëpunim me policinë shqiptare, kanë ekzekutuar mëngjesin e sotëm një operacion policor i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi kriminal italo-shqiptar. Ky grup merrej me trafik të paligjshëm barnash mjekësorë, disa prej të cilave të konsideruara dhe lëndë narkotike si dhe për trafik emigracioni klandestinë. Operacioni është shtrirë në Shqipëri e në territorin italian të provincave Monza, Milano, Kremona e Brianza.


Të arrestuarit akuzohen për pjesëmarrje në aktivitet kriminal ndërkufitar, favorizim emigracioni klandestin, trafik ilegal barnash mjekësor, korrupsion në dëm të shtetit italian e falsifikim dokumentesh. Gjatë këtij operacioni është ekzekutuar dhe një urdhër sekuestrimi paraprak me qëllim sekuestrimi.
1 Comment

  1. Italjanet jane raciste ndaj shqiptareve, nderkohe qe na dergojne.dhe.ushqime.me.date
    skadence te.falcifikuar.
    Ata jane.kriminele qe urrejne viktimen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *