• |
ide | kryesore

Gjykata e Nevadës merr vendimin për akuzat ndaj Ronaldos për përdhunim: “U veprua me dashakeqësi”

-Instant, Sport

Kathryn Mayorga dhe ekipi i saj ligjor janë “sjellë në mënyrë të pabesë”. Ky është vendimi i gjyqtares Jennifer Dorsey në kulmin e padisë civile kundër Cristiano Ronaldos. Portugezi ishte akuzuar për dhunë seksuale nga Mayorga, për fakte të supozuara që datojnë që nga viti 2009. Përdorimi i dokumenteve konfidenciale “të vjedhura” nga avokati i ish-modeles e ka kontaminuar në mënyrë të pariparueshme çështjen, sipas gjyqtarit.


Përcaktues i ashpërsisë së vendimit është dokumenti prej 42 faqesh nga gjyqtari Dorsey, i cili i mohon mundësinë e një apeli ekipit ligjor të Mayorga, të udhëhequr nga avokati Leslie Mark Stovall.


“Mendoj se përdorimi i vazhdueshëm i këtyre dokumenteve është me keqbesim, sepse dokumentet e përvetësuara dhe përmbajtja e tyre konfidenciale janë thurur në përmbajtjen e pretendimeve të Mayorga-s. Lexohet në vendimin e Dorsey, e cila më pas rrit dozën: “Dënimet e ashpra janë të merituara”.

Mayorga kishte paditur CR7 për 200 milionë euro pasi kishte marrë tashmë 375 mijë dollarë nga portugezi përpara gjyqit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.