• |
ide | kryesore

Nga Roma në Londër: Strakosha pranë firmës me Fulham

-Instant, Sport

Merkato ishte edhe motivi për të cilin Edoardo Reja nuk e grumbulloi Thomas Strakoshën për tre ndeshjet e qershorit me kombëtaren kuqezi, dy në Nations League dhe miqësoren me Estoninë. E pikërisht këto ditë, portieri është duke zgjidhur të ardhmen e tij, që është gjithnjë e më larg Romës e gjithnjë e më pranë Londrës.


Në fakt, Thomas Strakosha sezonin e ardhshëm mund të luajë në Premier League. Sipas asaj që bën të ditur 90Min, portieri i Lazios është fare pranë kalimit te Fulham.


The Cottagers kanë qenë në kërkim të një portieri të ri ndërsa përgatiten të kthehen në Premier League për sezonin 2022/23. Paulo Gazzaniga bëri vetëm 15 paraqitje vitin e kaluar pas transferimit të tij nga Tottenham, me Marek Rodak që u kthye në rolin e tij si titullar për pjesën e fundit të sezonit.

90min raportoi më parë se ata kishin eksploruar ri-nënshkrimin me Alphonse Areola nga Paris Saint-Germain pas huazimit të tij të suksesshëm në Londrën perëndimore gjatë fushatës 2020/21. Megjithatë, francezi ka të ngjarë t’i bashkohet Ëest Hamit, në një marrëveshje të përhershme dhe njerëzit e Marco Silvës e kanë kthyer me shpejtësi vëmendjen e tyre te Strakosha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.