• |
ide | kryesore

JLO përballet me kritika pas komentit për performancën me Shakira

-Instant, Paparazzi, Slider

Jennifer Lopez po përballet me kritika pasi zbuloi se ishte e pakënaqur për ndarjen e skenës me Shakira në Super Bowl 2020.


Dyshja u ngjitën në skenë në spektaklin ikonik vjetor të pjesës së parë, me performancën e tyre  që tërhoqi shumë lavdërime nga fansat dhe të famshëm në mbarë botën.


Shakira interpretoi hitin e saj të vitit 2009 “She Wolf” përpara se të vazhdonte të këndonte  “Hips Don’t Lie” dhe “Waka Waka”.Dhe më pas, në gjysmën e dytë të shfaqjes, J.Lo performoi “Jenny From the Block”, “On the Floor” dhe hitin e saj përmbyllës “Let’s Get Loud, ” për të cilën asaj iu bashkua Shakira.

Por rezulton se pavarësisht suksesit të dukshëm të performancës , Lopez nuk ishte shumë e kënaqur me vendimin e NFL-së që ajo dhe Shakira të dilnin së bashku në skenë, duke pranuar në dokumentarin e saj të ardhshëm të Netflix, Halftime, se mendonte se ishte “Ideja më e keqe në botë.”

“Kemi gjashtë minuta të ndyra. Kemi 30 sekonda të një kënge dhe nëse marrim një minutë, , na kanë mbetur edhe pesë. Por duhet të ketë këngë të caktuara që ne këndojmë. Ne duhet të kemi momentet tona të këndimit.”

“Ne duhet të këndojmë mesazhin tonë,” tha ajo përpara se të vazhdonte të etiketonte të gjithë gjënë “ideja më e keqe në botë”.

“Kjo është ideja më e keqe në botë që dy persona të bëjnë Super Bowl. Ishte ideja më e keqe në botë”,u shpreh Jennifer.

Dokumentari gjithashtu tregoi artistet duke diskutuar se si kishin planifikuar të ndanin kohën e tyre. “Ata thanë 12 minuta. Mora një lloj konfirmimi të mirë se mund të kishim një ose dy minuta shtesë, kështu që tani jemi në, për shembull, 13, 14 minuta. Unë mendoj, Shakira, ajo që ne duhet të kemi është që ti duhet të kesh gjysmën e kohës dhe unë duhet të kem gjysmën time”.

Ndërkohë, menaxheri i Jen-it, Benny Medina, gjithashtu u shpreh kundër vendimit të NFL, duke e quajtur atë “një fyerje”.

“Në mënyrë tipike, ju keni një titullar në një Super Bowl,” tha ai. “Ai titullar ndërton një shfaqje dhe nëse ata zgjedhin të kenë të ftuar të tjerë, kjo është zgjedhja e tyre. Ishte një fyerje të thuash që të duheshin dy latinë për të bërë punën që ka bërë historikisht një artist.”

Menjëherë pasi komentet e saj filluan të shfaqen në internet, fansat e kritikuan  për qëndrimin e saj “të drejtë”, duke argumentuar se pavarësisht nga kufizimet kohore, ajo dhe Shakira ishin ende në gjendje të bënin një shfaqje mjaft ikonë.

Dhe megjithëse këngëtarja nuk bëri komente të drejtpërdrejta ndaj Shakirës, ​​shumë përdorues e interpretuan shpejt zhgënjimin e saj si një inat ndaj këngëtares “Chantaje”.

“Shakira duhet ta kishte bërë vetëm”, shkroi një person krahas komenteve të Jennifer-it.

“Emra më të mëdhenj e kanë ndarë atë skenë dhe mos silleni sikur dikush u detyrohet atyre diçka”, shkroi një tjetër në Twitter.

Dhe pa kaluar shumë kohë, fansave iu kujtua ndryshimi i dukshëm i posterit të Jennifer me atë të Shakiras përpara performancës së tyre.

Të dy artistët ndanë foto promovuese në faqet e tyre përkatëse në Facebook në javët para ngjarjes. Por ndërsa fotografia e Shakira-s përqendrohej te të dy anëtaret në fjalë, J.Lo thjesht përfshinte vetëm veten.

Duke e sjellë këtë tani, një përdorues i Twitter shkroi: “Më kujtohet kur ajo postoi posterin promovues vetëm, ndërsa Shakira postoi atë ku ishin të dyja. Energjia ishte e qartë që në fillim.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.