• |
ide | kryesore

Konfirmohet vazhdimi i ‘Squid Game’

-Instant, Paparazzi, Slider

Netflix ka konfirmuar se  “Squid Game”, është rinovuar për një seri të dytë.


Drama e mbijetesës koreane, të cilën më shumë se 100 milionë përdorues e shikuan gjatë 28 ditëve të para në platformë, u bë një sukses global sa ishte e qartë se Netflix do të dëshironte ta rikthente serialin për një tjetër shfaqje.


Të dielën, dy postime konfirmuan rikthimin e Squid Game, me i pari që shfaq kukullën famëkeqe. Një numër dy mund të shihet në sytë  , ndërsa mbishkrimi lexonte: “Në shenjat tuaja. Përgatituni. Dritë e gjelbër. Loja Squid vazhdon.”

 

Postimi i dytë përfshinte një mesazh nga drejtori i shfaqjes, Hwang Dong-hyuk: “Një raund krejt i ri po vjen”. Hwang shtoi, “U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game vitin e kaluar. Si shkrimtar, regjisor dhe producent i Squid Game, një falenderim për fansat në mbarë botën. Faleminderit që e shikoni dhe ju pëlqeni shfaqjen tonë.”

 

Në dhjetor 2021, u përfol se Netflix kishte shfaqur tashmë interes për të ndezur një seri të tretë të shfaqjes, megjithëse kompania nuk  konfirmoi kurrë aludimet. Megjithatë, Hwang i tha transmetuesit Korean KBS se kishte pasur bisedime për zhvillimin e mundshëm të një sezoni të tretë në linjë, duke shtuar, “ne do të arrijmë në një përfundim së shpejti”/Lapsi.al

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.