• |
ide | kryesore

Tentoi të prishte dasmën, merret vendimi për ish bashkëshortin e Britney Spears

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi është marrë vendimi për ish bashkëshortin e Britney Spears,Jason Alexander  pasi tentoi të prishte martesën e saj me Sam Asghari.


Gjatë akuzës së tij  të hënën për hyrjen në shtëpinë e Spears, Prokurori i Qarkut Ventura dha urdhrin se Alexander duhet të qëndrojë 100 metra larg saj për tre vitet e ardhshme.Ai nuk mund të komunikojë fare me të dhe Sam , që do të thotë as tekste, telefonata apo mesazhe në mediat sociale. Gjithashtu, Jason duhet të raportohet në shërbim prove brenda 24 orëve nga lirimi i tij dhe të monitorohet nëpërmjet një byzylyku ​​i kyçit të këmbës nga Departamenti i Provës i Qarkut Ventura.


Ai u deklarua i pafajshëm për shkelje të ligjit, vandalizëm, por DA gjithashtu e ka goditur atë me një akuzë për ndjekje penale. Sipas urdhrit mbrojtës,  nuk mund të posedojë armë  dhe duhet të heqë dorë nga çdo armë zjarri që mund të ketë.

Alexander, i i cili ka qenë ishte i martuar me Britney për vetëm 55 orë në 2004 – është përballur me një sërë pengesash ligjore vitet e fundit. Ai në mënyrë të dukshme ka shkelur një urdhër mbrojtjeje dhe ka përndjekur një grua të paidentifikuar në dhjetor 2021./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.