• |
ide | kryesore

“Vajzën e vrava unë”/ Nëna pranon krimin, 5-vjeçarja u gjet e groposur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Italia është tronditur ditën e sotme, pasi një 5-vjeçare e quajtur Elena Del Pozzo që ishte denoncuar e zhdukur nga familja, është gjetur e vdekur në zonën e Katanias. Martina Patti, nëna e 5-vjeçares në Katania ka pranuar krimin para policisë italiane. Ndërkohë, babai i Elenës, 24-vjeçari Alessandro Nicodemo Del Pozzo ka shkuar menjëherë në vendin ku u gjet trupi dhe në fotot e publikuara nga media italiane, ai duket i dëshpëruar teksa u ngushëllua nga të afërmit.


Polica e gjeti trupin e vogëlushes në një tokë bujqësore disa qindra metra larg shtëpisë ku jetonte më parë gruaja me ish-partnerin dhe babanë e fëmijës, Alessandro Nicodemo Del Pozzo, 24 vjeç.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.