• |
ide | kryesore

Zbulohen kartat e huaja SIM në aeroportin e Rinasit, nën hetim një person

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një person është vënë nën hetim pas skandalit të zbulimit të kartave SIM në aeroportin e Rinasit. Ai u kap nga policia pasi kishte në zotërim 3991 karta SIM.


“Njësia “C” për Hetimin e Krimit Kompjuterik, më datë 09.06.2022, ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit M. H., për veprat penale “Mashtrimi kompjuterik” dhe “Shitja e paautorizuar e kartave SIM”, pasi në adresë të këtij shtetasi, ka ardhur me postë, në Rinas, një pako postare me 3991 karta SIM angleze”, sipas njoftimit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.