• |
ide | kryesore

Abazoviç ndan pamjet nga vizita në Irpin me Ramën: Paqja është e paçmueshme!

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka bërë me dije se së bashku me kryministrin Edi Rama ka vizituar rrethinën Irpin të Kievit.


Në një postim në Twitter, Abazoviç shpreh mbështetjen për Ukrainën, që ka humbur shumë jetë dhe po vuan prej muajsh


“Ne vizituam qytetin Irpin, ku u shkatërruan 1100 familje. Shumica e qytetarëve u larguan nga shtëpitë e tyre, infrastruktura u rrënua …Ne simpatizojmë Ukrainën për humbjen e shumë jetëve dhe vuajtjeve që po kalojnë prej muajsh. Paqja është e paçmueshme”, shkruan Abazoviç.

10 Comments

  1. Sipas lajmeve konfidenciale te S Ngjeles( kuptohet CIA dhe FBI) Putin sa mori njoftim qe Lideri i komunitetit LGBT kishte hyre ne Ukraine ishte dhjere ne breke nga frika

    1. Jo vetem kaq, por ka urdheruar terheqjen e menjehershme te trupave ruse nga Ukraina duke i kerkuar ndjese liderit global.

    2. Ky hidrauliku ketu larte e publikoje se eshte homoseksual pasive dhe e do ate mikun brenda ne b… per 24 ore pa ja nxjerr jashte. Kush e ndjen vetyen si ky si psh ky i paemer dhe i pafytyre poshte komentit tim ta thote edhe ai publikishte

  2. I kane rregulluar punet e tyre (jo personale/ se ato i kane fiks por, per çfare qeveresin e kemi fjalen) dhe ka mbet… Kujt mund t’i hyje ne pune kjo foto/ ky shikim ne qiell dhe ne diell dhe, pa pike vemendje ndaj gjese… (ah po, Ky i gjati ka dhene ndihme … dhe ka shku te ndjeke… nese ka shku ne destinacion… pffffffffffffffffffffffffffffff ) …🤗

  3. Mora vesh qe Shqiperia do i dhuronte Ukraines, 500 mushqeta me tyta bakri, 1500 jatagane model otoman, 3000 mburoja te kromuara si dhe nje pakete prej 10000 sfurqesh fshati. Keta te fundit, jane model i avancuar VL56, majat i kane me helm neperkash. Jane limited edition.

    Te gjitha keto nga nje popull qe e do lirene dhe paqen.

  4. Po hiqini syzet qe te pakten te genjeni ndonjerin andej qe ndoshta vertete po iu dhimbsen ukrainasit. Hiqini syzet o snoba, o tradhetare. o lidera globale. Pastaj si mund te jeni edhe pro serb/rus edhe pro ukrainas?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.