• |
ide | kryesore

Deklarata e fortë e aleatit të Putinit: Kush tha që Ukraina do ekzistojë në hartën e botës pas dy vitesh?

-Instant, Lajme, Planet
Medvedev

Dmitry Medvedev, një aleat afatgjatë i Vladimir Putin, i cili aktualisht është nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, ka postuar këtë mëngjes në Telegram një mesazh që pasqyron atë që drejtues të nivelit të larftë rus mendojnë për Ukrainën.


Në mesazh, Medvedev vë në dyshim një kërkesë të Ukrainës që të marrë importe energjie këtë dimër me një opsion për të shtyrë pagesën për dy vjet.


por ajo që bie më shumë në sy, është se Medvedev vë në dyshim ekzistencën e Ukrainës në një të ardhme të afërt.

“Vetëm një pyetje. Kush tha që në dy vjet Ukraina do të ekzistojë edhe në hartën e botës?”, shkruan ai.


2 Comments

  1. Nderkohe, fatkeqesisht per njerezimin, fara e qelbur skite bolshevike do te ekzistoje akoma ne kete rruzull te mjere…..

  2. a duhet patjetër me ” e nxjerr gurin nga lumi,që ka hedhur medvejevi”??
    dhe ver llapa fliste por askush nuk i publikonte si lajme,përse e mbajnë këtë me hatër??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *