• |
ide | kryesore

Roli i Veliajt në grabitjen e festivalit të Dua Lipës nga Prishtina

Kryesore, Stil

Festivali i njohur, “Sunny Hill”, nuk do të mbahet në Prishtinë dhe pas kësaj ngjarjeje në dukje kulturore, fshihet një betejë e vërtetë politike ku është përfshirë Erion Veliaj për ta transferuar këtë aktivitet të madh në Tiranë.

Vetë Dukagjin Lipa, babai i këngëtares së njohur, Dua Lipa, njoftoi se “Sunny Hill”-i do të mbahet këtë gusht në në kryeqytetin shqiptar.


Dukagjin Lipa ka bërë të ditur se, pas injorimit nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe këshilltarëve bashkiakë të Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, ka vendosur që ta zhvendosë festivalin në Tiranë. “Me anë të këtij njoftimi, me keqardhje dhe dëshpërim të madh, ju lajmërojmë se për shkak të vonesave të shumta të shkaktuara nga mungesa e përgjigjes dhe vendimit përfundimtar për dhënien në shfrytëzim të hapësirës për festivalin,  edicioni i këtij viti i festivalit Sunny Hill nuk do të mund të mbahet në Prishtinë”, shkroi i ati i Dua Lipës.

Komuna e Prishtinës kishte rënë dakord më herët që t’ia japë kompanisë private “Sunny Hill Festival” 17 hektarë tokë në shfrytëzim për 99 vjet. Por procedurat janë zvarritur më tej në qeveri. Përfaqësuesit e Vetëvendosjes nuk kanë qenë dakort për një koncension për një periudhë aq të gjatë për Sunny Hill.

Lexo me tej:

“Sunny Hill” i Dua Lipës braktis Prishtinën për Tiranën për konçensionin 99-vjeçar

Propozimet për ta ulur periudhën në 15 apo 20 vjet janë refuzuar nga organizatorët, që kanë gjetur në Tiranë një alternativë më të mirë dhe më të përshtatshme për festivalin.

Por, historia nuk duket se është kaq horizontale sepse përpos mosarritjes së një marrëveshje shumë avantazhuese për organizatorët, familja Lipa është joshur me të gjitha mundësitë edhe nga pushtetarët më të lartë në Tiranë që u munduan ta grabisnin me çdo çmim festivalin. Që më 12 qershor 2021, atëherë kur ende nuk dihej fati i kontratës për marrjen e 17 hektarëve Erion Veliaj, njoftoi në mediat e veta sociale, përkrah një fotoje me prindrit e Dua Lipës se mes tyre po gatuhej diçka.

Pra i lidhur me atë që ndodhi sot mesazhi është i qartë.

Por mediat kritike me qeverinë e Prishtinës që duan të fajësojnë me çdo kusht Vetëvendosjen se s’parnoi ti jepte ato 17 hektarë duke e larguar festivalin, kanë një version tjetër. Sipas tyre faji qëndron në Kosovë dhe jo në manipulimet e kryebashkiakut të Tiranës.

Ato pretendojnë se e vërteta e fotografisë s’ka lidhje me”Sunny Hill”, siç po tentohet të përdoret, por me organizimin e një eventi, meqë Tirana është zgjedhur “Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022. Askund nuk theksohet se “Sunny Hill”-i është ‘gatuar’ më parë që të shkojë në Tiranë e të mos mbahet në Prishtinë, këmbëngulin kritikët.

Por në fakt e vërteta nuk është kaq e thjeshtë. Për këtë qëllim duket se është përfshirë edhe kryeministri Rama, i cili kaloi në korrik 2021 një ditë pushime me Duan dhe familjen e saj dhe i ftoi në vilën e tij në Dhërmi.

Familja Lipa po shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë të shoqëruar nga kryeministri Edi Rama - TelegrafiPHOTO / Rama has lunch in Vlora with Dua Lipa and her family, the singer's father praises the Prime Minister - POLITIKOFF

Po të hapësh arkivat shikon se Dukagjin Lipa, i cili pas këtij takimi e konsideronte Ramën mik, fliste që atëhere për zhvendosjen e festivalit në Tiranë. Ai pati deklaruar në një intervistë me Adi Krastën: «Për vitin 2021, do të bëjmë tri ditë në Kosovë dhe dy ose tri net do t’i bëjmë në Shqipëri. Do ta vazhdojmë festivalin edhe në bregdet. Shpresojmë të kemi mbështetjen e qeverisë shqiptare. Qëllimi kryesor është promovimi i vendit»

Me sa duket mbështetja e dëshiruar erdhi me e shpejtë në një vend ku është shumë e thjeshtë që edhe aktorë humoristë si Gaz paja të shpallen investitorë strategjikë. Ndërkohë që në Prishtinë skrupuloziteti i Vetëvendosjes rekej të kuptonte nëse ishte e drejtë të jepeshin 17 ha tokë publike për 99 vjet, në lojë ka hyrë Veliaj, me joshjet e tij proverbiale. Dhe tani u shpall ajop që ishte ‘gatuar” prej më shumë se një viti.

Portret/ Historia e mrekullueshme e Dua Lipa në kopertinën e “Le Monde”

Në betejën politike që po thellohet mes Tiranës dhe Prishtinës politikanët e anës tonë kanë dëshmuar edhe një herë se janë më të shkathët dhe më të aftë për të ‘grabitur atë që i takon tjetrit. Menjëherë sapo lajmi u bë publik vetë kryeministri Rama, i angazhuar në një duel të gjatë me Albin Kurtin, nxitoi të shkruante në facebook se “Sunny Hill” po vjen në Tiranë dhe se në muajin gusht Dua Lipa dhe të ftuarit e tjerë do t’i ndriçojnë netët e Tiranës.

©Lapsi.al

 

55 Comments

 1. Dhe fatkeqesia me e madhe eshte qe kush e degjon Erjon Veliajn, thote ky vdiska per Kosoven. E ne anen tjeter, fshehtas, punon kunder interesave te Kosoves, sic beri duke iu servilosur(punen qe ben me se miri) Dritan AbazoVicit. Edi Rama te pakten pro-serbizmin e tij e shpreh hapur, kurse ky veliaj, hapur na del si patriot, dhe prapa perdeve ben te kudnerten. Ju Lutem vellezer socialiste shqiptare, kthejeni trurin ne pune, dhe nqs duruat Ramen kaq shume vite, te pakten mos filloni te duroni edhe Erjon Veliajn, per 4 mandate te tjera,sepse ne fund te 4 mandateve te tij, popullia ne Shqiperi do jete: 40% sllave (serbe,ruse,bjellorus), 40% popullsi e hapur multietnike dhe multi rracore nga afrika-azia, dhe vetem 20% shqiptare me moshe mesatare 65 vjecare, prandaj mos mbani gjalle Edi Ramen dhe Erjon Veliajn vetem se jeni aq militante sa sdoni t’ja jepni voten nj partie tjeter.Nqs jeni keshtu, atehere nuk ekuptoj se pse nuk zgjidhni njerez te tjere, si Pandeli Majko, Arben Malaj, Arta Dade?Ata as nuk jane percares, as nuk jane pro serb, dhe as konfliktual me opoziten, dhe jane te majte, sic jeni ju o socialiste.A po e shikoni qe ky kaln Rama-Veliaj Gazeta tema po e percajen kete komb> A mendoni se serbet do jeni me te afert me ju se sa shqiptaret e Koso0ves qe dashje pa dashje po i largoni dhe po beni qe edhe ata te largohen? Thirrini mendjes se do jete vone

  1. Pandeli Majko eshte nje bythepambuk oportunist. Nuk mjafton vetem te mos jesh hajdut. Nje politikan duhet te kete integritet dhe te mbroje ate ne te cilen beson. Majko e zbuloi veten ne ceshtjen e shembjes se Teatrit…

   1. O vlla, po mes ketyre zgjedhjeve,te leme Ramen dhe Veliajn dhe te refuzojme dike qe ka disa te keqija por ne gjerat kryesore eshte ku e ke me lart se keta te dy? Mos harroni ate shprehjen e famshme, kur gjate luftes ne Kosove, kryeministri Majko takoi liderin e opozites, dhe ngaqe (edhe atehere si tani), militantet nuk e pelqyen ate fakt, e bile prandaj nuk fitoi Majko si lider i PS, ai tha “Kur serbet na vrasin ne i japim doren njeri tjetrit”. Kurse ky Rama i jep gishtin lidereve legjitim te Kosoves, por doren dhe blepirjen ia ben Vucicit. E mes ketyre te dyve ke te zgjedhim pra? ( po flas per drejtimin e PS,se pastaj si kryeminsiter ,ate vendoseni si popull)

    1. o Arber nuk di pse sarrin tkuptosh qe kur individi ska integritet heret a vone ne politike perfundon me te shumtet si psh ramabajga apo erjonfiku, duke na bere shurren te gjitheve ne qe i zgjedhim

  2. Nje bilete per te pare surratin e Dua Lipes varion nga 70-250 euro .Po e marrim mesatarisht 160 euro. Nqs pjesmarrja ne festivalin e fundit te saj ishte rreth 18,000 -20,000 sic ajo tha, atehere i bie qe vetem nga biletat ka perfituar 3 200 000 euro. Por meqe pjesmarrja sivjet pritet te jete te pakten 2 fish me shume, pra i bie 6 400 000 euro vetem nga biletata. Sa dhjetera milion euro te tjere perfiton nga kontrata e fshehte mes Dukagjin Lipes dhe Erjon Veliajt? Po toka qe fiton per 99 vite? Po sherbimet(perfshi pijet) qe do ofrohen vetem nga ata te Dua Lipes,dhe jo nga biznese te tjera? Po fitimet qe do marri nga intervistat neper media? Po aktivitetet qe do organizoje Veliaj dhe Rama me te, e qe edhe per keto “diva ” Dua do kerkoje leke te tjera? Bejini pra llogarite dhe do kuptoni qe ato leke me mire t’i perdorte per gjera te tjera Rama dhe Veliaj

   1. Llogari idiote. Cdo njeri qe shkon ne koncert shkon me leket e veta, po ashtu pi sa te doje vete. Nuk po invesyon qeveria ketu por vete organizatoret. Koncerti ku me sa kuptova mund te llogaritet ne rreth 50.000 pjesenarres rreth gjysma nuk do te jene nga shqiperia. Ata do flene,, hane, pine dhe bejne shpenzime te tjera ne tr qe do te sjelle injeksion parash ne ekonomine e tr. Njesoj si finalja e europa league ose me teper se eshte me gjate. Festivali gjithashtu i jep imazh te mire tiranes e shqiperise dhe e ben te pelqyeshme per rinine europiane per me teper ne gusht ku tirana eshte superslow ngaqe njerezit jane ne plazh. Keshtu qe ngado qe ta shohesh eshte super lajm per tiranen. Eshte per te ardhur keq qe iku nga Prishtina, por ne fund te fundit eshte marredhenie biznesi. Nuk jam dakord me artikullin , ka bere sh mire erion veliaj per te krijuar kushtet ne tirane

  3. Ore partizanin e vockel Velo kollaj esht, sot nje vit dilni votojeni kunder dhe shkuleni kete ciban te vockel nga bashkia qe i dhuroi Luli dhe ku qendron i zgjedhur vetem me 8% elektorat. KAQ.

 2. Ju kujtoni se bota eshte vetem show , propagande , luge bosh e thik mbas shpine vetem qe ju te beni para e te mbani pushtet . Nuk dini tjeter veçse te aktroni me ligesit tuaja ne dem te popullit tuaj . Por harroni o i gjati ine , se ti dhe ai vemja qe dine vetem te lepije e te zvarritet , jeni veçse pasqyra ku çdo ligesi sheh vetveten .

 3. Ne artikull thuhet vila e tij ne Dhermi, vila nuk eshte e tij, por e shtetit.

  Edhe pse lideri global perdor jo vetem vilat qeveritare , por cdo gje ne kete vend, sikur t´i kishte trashegim te familjes dhe shqiptaret bujkroberit qe punojne per te…

  Per te nderruar teme, nese ne nje ceshtje fut duart dhe hundet Lali, aty ka cdo gje, vec ndershmeri dhe transparenc, jo.

  1. Po i dhuruan dhe nje vile kesaj pordhaces, dhe kjo pastaj reklamoi nje biznes qe i thane per ta reklamu. Aty filloi ti rritej oreksi Dua Lipes, dhe tha pse mos te kerkoj me shume, mua po me lusin. Por e keqj eshet qe Erjon Veliaj nuk do ishte kaq bujar po ta paguante me leket e tij, por ngaqe paguan shteti, ska problem!

  2. ket punen e viles se felliqesires km ne Dhermi do na e hetoje nanji apo ta gezoje me shndet kryefelliqesira
   Edhe ne qenka shteterore, dhe dhene per perdorim, ta zhbirilojn si e kane stistur kyt muhabet per veten e tyre kta qe qivirisin fondet TONA buxhetore.

 4. Rama dhe Veliaj po minojne Kosoven. Ja ,pasi u perpoq te nxiste dy xhudistet e Kosoves kunder “trajtimit te keq qe i beka” Kurti atyre,filluan edhe ne art dhe kulture, dhe e keqja ne fund bashkene koordinim me opozitaret e Kosoves na paraiqten qe faj paska pas Kurti dhe jo familja shantazhuese LIPA dhe skuthat VEliaj dhe Rama..Rama po e izolon Kosoven, po mundohen te krijoje aleanca ballkanike kunder Kosoves(keshtu pra i pergjigjen perpjekjes se Kurtit per te kriju aleanca ballkanike kudner Serbise!), po percajne jo vetem nje pjese te shqiptareve ne Shqiperi kunder Kosoves(por edhe ndermjet vete-me termat malok/shpellar), kryesisht ate pjesen e varur prej tyre, patrozhanistet( qe fatkeqesisht shesin dinjitetin edhe kur behet fjale ne lidhje me serbet),por kane fillu dhe shqiptaret e Maqedonise dhe Mali te Zi nepermjet ALi AbazoVicave),dhe sidomos po shfrytezon dhe perdor nevojen e opozitareve te deridjeshem te Kosoves per te luftu Kurtin (qe te shpetojne nga burgu per vjedhjet qe kane bere),dhe po ia ndersen tamam si zagar(se skane as dinjitet disa prej tyre), qeverise,presidentes dhe shtetit te Kosoves ne pergjithesi. I themi MJAFT me, se po kalon durimi, dhe kudnerpergjigja do jete gjigande. Mos e merr per dobesi, durimin tone, per te mos ia kthyer me te njejten monedhe Edi Rames,ngaqe nuk duam te thellojme percarjet,se ne fund te fundit Edi Rama eshet i perkohsshem por dhe durimi eshte ne piken e fundit.

  1. Këtij dhe jo vetëm, ku hyn apo ç’ka kuptim patriotizmi në këtë mesele?Pyetje retorike për truhumburit e Kosovës(VV),nëse kanë dorë në lajm dhe koment apo është përpunuar në ofiçinat mediatike të Lapsit.Është fare e thjeshtë.Ky është biznes dhe ka një emër.Nuk plotësohen kërkesat e tij dhe ai transferon biznesin. Patriotizmi është evident tek organizatorët të cilët aktivitetin e transferuan në Shqipëri dhe jo në një vënd tjetër që nuk ka lidhje me kombin shqiptar. Ju të Lapsit e keni hak t’ju rrjepin nga këmbët,ç’ punë ka ER dhe EV?
   Meqënëse bëni analiza të tilla e meritoni të quheni manipulatorë dhe zjarrvënës të qëllimshëm të konfliktit absurd Shqipëri-Kosovë. Gjithsesi është pak të bësh këtë vlerësim.Jeni më të ligj

 5. Kosova e refuzoi sepse kerkesat e Dua Lipes nuk perputhen me ligjet atje. Po mire pse si bejme pyetje vetes, po me ligjet e Shqiperise a perputhen ato kerkesa te Duas? Cilen toke i dha per 99 vite Dua Lipes Erjon Veliaj? Toke personale te tij, apo toke te shtetit?Se mos i ka dhene sheshin skenderbej? Pse DUa lIpa vjen vetem nqs i ofrojme dicka. Dikur Dua postonte falas per shqiptaret, pse Erjon Veliaj arriti ta shperfytyroj imazhin dikur te mire te DUA Lipes, duke e kiorruptuar, vjet me nje vile e sivjet ku dihet se me cfare. Duam Transparence.A pyeti votuesit e tij Veliaj , apo ia prezantoi si fakt te kryer?E kane bere Shqiperine si ciflig, bejne cte duan, sjapin llogari, e per fat te keq as s’u kerkohet shume llogari.

 6. Akoma nuk e kuptoni qe Rama, lali bytha dhe gjithe shoket e tyre nuk kane lidhje me shqiptaret e shqiptarine a cfare diskutoni ju ketu. Ata jane produkt sorrosian, punojne per idene e sorrosit per globalizem, liberalizem, heqie kufijsh, shtetesh e rracash. Gjithcka qe ata bejne eshte ne funksion te kesaj. Edhe open ballkani sic e moret vesh eshte ide sorrosiane e para 30 viteve. Kur do hapni syte te kuptoni se per ta shqiperia e shqiptaret ekzistojne vetem ne kuader te globalizmit, te perziere me serbe, ruse, afgane e kineze. Eshte vazhdim i idese se internacionalizmit proletar.

  1. Po pse votohen kur skane lidhje? Pse cfaredo qe bejne ata, mbeshtetet nga shumica e votuesve te tyre?Kete spo e kuptoj.

   1. Kush e voton kunder ka ikur nga Shqiperia, pa marre parasysh edhe faktin qe ky e shperfytyroi edhe PD-ne. Pra s’kemi opozite, s’kemi as popull ta votoje kunder.

  2. Jo lali bytha por bythëqimi i vogël.
   Kanë komandant atë kryebytheqimin nga amerika, ai pra çuni i soros.

  3. Forumi i sivjetmë dukej që ishte i varfër dhe ndër pjesëmarrësit mbi 16 vjeç, i vetmi njeri në pushtet ishte Ilir Meta.

   Ky kishte marrë me vete dhe Sali Berishën, për të cilin nuk di nëse kishte bërë këtë aplikimin free që më ka ardhur dhe mua në spam, apo e ka paraqitur Ilir Meta si pjes të stafit.

 7. Po te ishte ne interes te shoqerise, dhe jo interes financiar i Dua Lipes, ia vlente, Jo Dua por kushdo i famshem. Ama, e keqja eshte qe Dua Lipa vjen ne Tirane, qe t’i beje presion Kosoves, qe ose me ploteso kushtet ose mi ploteson Lali Eri. Pra Dua Lipa kerkon te perfitoje sa me shume dhe kushdo qe i ofron me shume, ate oferte do pranoje, Si duket Lali Eri , i paska ofru shumefish me shume para, se sa ne Kosove. Natyrisht parate nga taksapaguesit shqiptare, jo te mamase se tij

  1. E sakte 14:17
   me nje gur vrane nje tuf zogj, kokoshat e tiranes. Edhe Albin Kurtit i bejne karshillik, edhe e demtojn ekonomikisht Kosoven, edhe hapesiren shqiptare koncesion 99 vjet ketyre pordhaceve kosovaro-britanike qe dikur u arratisen nga frika e serbise, kurse sot lepijne bythen vellait te vucicit se s’ju vjen per shtat politikat kombetare te Vetvendosjes.

   Edvin rama e ka vulen e mutit ne balle, kush lidhet me te perlyhet koke e kembe me tradhti

 8. Ore se mos e do per nuse per Gregorin, Edi Rama kete Dua Lipen? Apo dhe Gregori bythqim si babai,dhe nuk i sheh femrat me ate sy? Po pse pre u desh gjithe ai negocim me Dua Lipen per nje koncert ne Tirane,kur ne fund te dites, parate e biletave i merr Dua Lipa dhe jo shteti shqiptar.

 9. Dua Lipa po te ishte patriote, martohej me shqiptar dhe jo ti nderroje dashnoret me shpesh sec nderroj une corapet

  1. Po bej sevap e mos i nderro corapet o burr i dheut, kshu ndoshta nuk nderro dashnor dhe Duq Lipa

   Dhe je qe je, mylle me celes ne dhome dhe tet moter, se mos kushedi shkon e qiet me ndonje jevg, e te merr neer kembe patriotizmin e familjes

   1. UNE, une kam mbyll me celes nusen tende, mamin tend te vdekur, dhe gocen, dhe po u coj kliente dite per dite. E kam bere dhomen shpi publike me robt e tu.

  2. I paemër 15/06/2022 te 14:47 – shikoni cfare thote nje shpellar qe i ka mbet mendja ne epoken e mesjetes. Po i tregon Dua Lipes se me ke te beje dashuri dhe sa here ta beje. Lapsi ka mbledhur reth vetes me idiotat shqipefoles. I gjithe artikulli eshte komplet idiot dhe si gjithmone i permbushur me mullet. Ky eshte nje veprim biznesi ku ai qe blen nje sherbim do te shkoj tek ai vend qe i siguron fitimin me te madh. Patriotizmi eshte instrument.

 10. Ka ardh koha qe me hir apo me pahir , palloshi dhe lejfeni te largohen perfundimisht nga skena politike .
  Keta keq i kane bere ketij vendi qe ne fillim por tani e keqja ka marre tatepjeten dhe nuk frenohet perveçse me dhune .

  1. Arb – pse nuk e udheheq ti revolucionin imagjinar per te permbysur Ramen dhe Veliajn. Por se pari na thuaj emrin dhe mbiemrin e vertete qe ta dime kush eshte udheheqesi yne revolucionar.

   1. ÇTE DUHET EMRI TY OJ PROSTITUTE PARTIE ? APO DO NA RRUASH KARIN ?
    NUK ESHTE IMAGJINAR REVOLUCIONI O PATRONAZHIST , SA ME SHUME DITE KALOJNE AQ ME REAL BEHET , THJESHT ÇESHTJE KOHE O KURVE PARTIE .

   2. O kurve mos u merr me emrin por dil ne shesh se po ta qine mamin kjo qeveri o kurve partie .
    Bravo Arb , o kemi nevoje sot per revolucion o nuk do kemi kurre .

  2. Po Arb,

   Kjo puna e koncertit i vuri kapakun muhabetit !

   Tani o burra, te leme punet, pushimet qejfet a zite e dalim ne bulevard te veme ne vend nderin e shqiptarit, patriotizmin (e ndoshta dhe ca halle te vogla te Sales)

 11. Te dashur komentues,

  Mafia shqiptare edhe me e fort se ajo kosovare. Qarkullon shume me teper para, si rrjedhim kerkon evente te ketilla per te pastruar sa me shume. Mafia kosovare ka ngelur akoma ne nivelin e “Baces”, patriakale e avashte, zhvatese. Mafia shqiptare eshte e zhdervjellte, dinamike kreative. Rames, Veliajt, Kurtit edhe Berishes nuk u ha kari per shtetin edhe pronen e perbashket. Te gjithe duan te zhvasin ndryshojne vetem menyrat.

  1. Prandaj fiton Edi Rama dhe mandatin e 4, sepse ka persona si ti qe dekurajojne populin opozitar dhe fusin gjithe politikanet e tjere ne nje thes. Dhe kete e ben se ndoshta je vete i Rames, apo se ke plan te krijosh parti dhe kedo tjeter e sheh si konkurent, ate se di.
   P.S Si do quhet partia jote qe do krijosh se mezi po pres ta votoj?

  2. mire e the Entoni, Dua Lipa me familje ne ket rast jane lavatrice per te lare sasine e radhes te eurove te qelbta nga mafia

   1. Kta Lipat duhet t’a koshin mendu cik me mire ket pune, se sa ishin ne Kosove ishin patriote, tani qe po vilan ne Tirane u ben lavateice mafioze.

    Ndoshta po ta lishin cu ne Kukes festivalin do ia lishin dale me pa k lag – lavateice pateiote, ose ndonje gje e ngjashme

 12. Veliaj vitin tjeter ka zgjedhje. Pra , e gjithe kjo behet ne fuknsion te rizgjedhjes se Veliajt si kryetar Bashkie. Po pse ta beje me leket e shqiptareve?Te pakten te dihet shifra miliona dollareshe, dhe kontrata 99 vjecare

 13. Nje bilete per te pare surratin e Dua Lipes varion nga 70-250 euro .Po e marrim mesatarisht 160 euro. Nqs pjesmarrja ne festivalin e fundit te saj ishte rreth 18,000 -20,000 sic ajo tha, atehere i bie qe vetem nga biletat ka perfituar 3 200 000 euro. Por meqe pjesmarrja sivjet pritet te jete te pakten 2 fish me shume, pra i bie 6 400 000 euro vetem nga biletata. Sa dhjetera milion euro te tjere perfiton nga kontrata e fshehte mes Dukagjin Lipes dhe Erjon Veliajt? Po toka qe fiton per 99 vite? Po sherbimet(perfshi pijet) qe do ofrohen vetem nga ata te Dua Lipes,dhe jo nga biznese te tjera? Po fitimet qe do marri nga intervistat neper media? Po aktivitetet qe do organizoje Veliaj dhe Rama me te, e qe edhe per keto “diva ” Dua do kerkoje leke te tjera? Bejini pra llogarite dhe do kuptoni qe ato leke me mire t’i perdorte per gjera te tjera Rama dhe Veliaj

  1. Dhe te mendosh qe keto para i merr nga shqiptaret tane te varfer, dhe shkoni harxhon andej ku jeton duke bere luks

 14. Ketu ka shume idiote te padobishem. 1) E largoi Kosova Dua Lipen apo ja mori Lali Eri? 2) Kur ka njerez qe shpenzojne per ta pare dhe degjuar si cdo artist ne bote, mos eshte faji i Dua Lipes? Keni mbetur po ata komuniste te pandreqshem.

  1. Pergjigjen e pyetjeve qe ben e ke aty po ta lexoje lajmin por ti spaske marre mundim as ta lexosh lajmin o idiot i dobishem i lali Erit

  2. Sigurisht per syrin e ftohte te nje biznesmeni paraja dhe interesi jane prioritet.

   Po nga ana tjeter e medaljes eshte hipokrizi qe kjo kengetarja dhe familja e saj na shesin perralla patriotike.

   Te duash vendían tend do te thote qe te kontribuosh me vepra dhe jo me fjalime ne TWITER.

 15. Më në fund një urim/ Aleati i Putin i shkruan letër Berishës: Suksese në detyrën tuaj me përgjegjësi të lartë, të mbrojmë…!Nuk mbrohet albini i salihut serb nga keto shkrime te shkulLlakut qe vetem i sherben tallavase per shpellkaret e maloket e salihut qe masturbohen ketu ne komente me foton e dua lipes ne plazh

  1. Ti e ke kenaqesi kur ne “shpellkaret” ti shkerdhejme , po keq fare ama, grun gocen motren nonen , por kenaqesi me te madhe kane ata. Pyeti nje here , mos me beso mua

 16. Nuk eshte ceshtje koncerti,keto jane perralla,brockulla! Eshte mirefilli biznes! Jane koncensione dypaleshe, reciproke! Rama ben kujdes dhe investon ne PR(public relation). Nje marke nderkombetare si Dua Lipa normal qe do shrytezohet ne maksimum! Por, nuk ka dreke falas! Dukagjini ne kembim merr koncesione drejt e ne kupole! Me sakte, ne Komitetin e Investimeve Strategjike! Me porosi te Rames, e gjithe qeveria dhe administrata eshte vene ne sherbim te Dukagjinit! Per “investimin strategjik” ne fushen e prodhimit te energjise me parqe foto-voltaike!!!…. Shkoni e pyesni nga ministria ku “drejton” Belinda!!!!…..

 17. Te dy jane hajdute, te dy jane zhvates, te dy vjedhin, por ama Rama i Tiranes doli me i zoti se Rama i Prishtines. Pike!

 18. “Millosheviç ishte lider i madh”/ Berisha sulmon Vuçiç nga Azerbajxhani: Po kërcënon Kosovën dhe po blen armë ruse e kineze

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.