• |
ide | kryesore

Veliaj ekzaltohet nga takimi i Ramës me Klychko: Dy peshat e mia të preferuara

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë vizitës që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po e bën në Ukrainë, ai është takuar edhe me kryetarin e Kievit dhe ish-kampionin e botës në boks, Vitaliy Klitschkon. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i Tiranës, Erion Veliaj i cili duket i ekzaltuar nga ky takim. Ai e konsideron Ramën dhe Veliajn si “dy peshat e tij të rënda e të preferuara”.


“Më pëlqen të shoh dy peshat e preferuaratë rënda së bashku në Ukrainë – miq, sportistë dhe liderë të botës së lirë të shekullit të 21-të: boksieri Kryebashkiaku i Kievit Vitaliy Klychko dhe Kryeministri i Shqipërisë së basketbollit, Edi Rama”, ka shkruar Veliaj në Twitter.


Vizita e Edi Ramës në Ukrainë përtej solidaritetit dhe mbështetjes për vendin që është në luftë me Rusinë, ka edhe një dimension tjetër propagandistik që kryeministri i Shqipërisë s’le rast pa e demonstruar. Le më pastaj po të shohësh Elisa Spiropalin, e cila në pak orë ka ndryshuar disa herë veshjen edhe pse është në një vend mes plumbave. ©LAPSI.al

15 Comments

  1. Problemi i pare eshte se me te vertete Klitshko eshte peshe e rende, por ai i pelqen Veliaj dhe nese po, a eshte ne gjendje ta mbaje peshen e Klitshkos Veliaj? Problemi i dyte eshte se ku nderrohet Spiropali? Mos valle shkon ne ndonje bunker?

  2. YMER GELBAZA KELLIRA ME NJE DOSJE TE RE :EDI RAMA BABA I DJALIT TE LAL DHJERIT-GREG KRISTAQ RAMA BABA I ZAHOS thotë:

    YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH EDI RAMES DHE LAL DHJY

  3. Më në fund një urim/ Aleati i Putin i shkruan letër Berishës: Suksese në detyrën tuaj me përgjegjësi të lartë, të mbrojmë…!

    1. Orban, nuk eshte aleat i Putinit me shume se c’eshte Ramazani apo dhe shume lidera te tjere perendimore. Orban eshte ai qe i qiu robt Sorrosit dhe ka ne themel vlerat konservatore e jo LGBTRat e Sorros dhe vendeve te tjera. Jo me kot fitoi bindshem per te disaten here megjithese ojq-rat dhe liberalet progresiste te pompuar me fonde nga Sorros e BE nuk pine uje.

  4. Ca cun bythqim, po a behet robi kaq zvarranik mer ja qifsh robt ti bo elozhe e duke ju lepire si kermill Ramazanit🤮🤮🤮🤮 O Erion Velia o varikars lepirs mashkull🤮🤮🤮

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.