• |
ide | kryesore

45 kg kokainë në Durrës/ Arrestohet këshilltari i Erion Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Egert Vargu ra në prangat e policisë së Durrësit, nën dyshimet se është i përfshirë në trafikun e 45 kilogramë kokainë nga Brazili drejt Shqipërisë.


Egert Vargu është zyrtari i radhës i Partisë Socialiste i arrestuar për çështje kokaine.


Për sasinë prej 45.5 kg kokainë të kapur në Durrës, mbështjellë me figurën e filmit të animuar “Goku”, janë arrestuar administratori i kompanisë, që kishte porositur mishin, 30-vjeçari nga Kosova, Arben Ferizi, dhe agjenti doganor, Egert Vargu.

39-vjeçari Egert Vargu, banues në Tiranë, me detyrë agjent doganor i kontraktuar nga kompania “Apetit Group”, rezulton se është njëkohësisht edhe anëtar i PS në këshillin bashkiak në Bashkinë e Tiranës.

Në faqen zyrtare të Bashkisë së Tiranës, Vargu rezulton këshilltar në këshillin bashkiak, si dhe anëtar i Komisionit të Financës dhe Buxhetit.

Në profilin e tij në “Facebook”, Egert Vargu ka postuar një foto të agjencisë “AG Shpk”, e cila është në emrin e bashkëshortes së tij.


15 Comments

 1. Çdo dite e me shume po del hashiqare qe keta nuk jane parti por grup struktural mafioz . Duhen shporrur me çdo mjet, ndryshe keq e me keq do shkoje . Mbasdite te gjithe ne shesh .

  1. I paemër 16/06/2022 te 12:35 – natyrisht te gjithe ne shesh por na duhet nje udheheqes qe te ne prije. A na thua si e ke emrin e vertete dhe ne cfare ore te mblidhemi tek sheshi. Thirje nga te te pa emer nga telefoni kemi 9 vite qe i lexojme. Beju burre. Mos u fshi pas ekranit.

 2. Po pse cuditeni dhe vellai I Erion Veliut eshte marre me droge.Keta beratasit e quajne normally kete pune.Cfar provincialesh.e tmeteshme

 3. Rilindja e partise socialiste,beri cmos te izoloje Lazaratin.Por kur pa qe atje,sasia e kanabisit,ishte dhe fitimet,ishin minimale,per to (rilindasit),filluan t’a perhapin ne te gjithe teritorin shqiptar.Por oreksi-thote populli-vjen duke ngrene.Nga shetitjet,gjoja per pune,te deputeteve socialiste,por edhe per turizem,neper europe dhe bote,pane qe kokaina,eshte realisht e pershtateshme per ta (rilindasit),dhe fitimit ja kalonin disa fish,kanabisit.Anija rilindase,me timonierin e vetem EDVIN RAMEN,u perqendrua tek Kokainaduke aktivizuar ushtaret me te pershtatshem ,por nuk hoqi dore prej kanabisit,qe ja la ne dore policise,duke e larguar kete,prej detyrave kushtetuese,qe duhet te beje.Specializimet u kualifikuar,pamvaresisht,sakrifikimit,te disa ministrave te Brendshem.Pra PS,nga parti politike,u transformua ne organizate profesionisste,shume e kualifikuar e prodhimit dhe trafikimit te droges.Gjate ketij procesi,linden shume” mosmarreveshje profesionale”,duke krijuar armiqesi,mes grupeve deri ne eleminimin e te pabindurve.Pra u kthye ne nje Organizate profesionisste ,mafioze,kriminale,udhehequr direkt,prej kreut te rilindjes socialiste,ne pushtet.

 4. Na keni care karin me keto tituj, vellai, shoku , keshilltari. etj.nuk eshte As Rama, Berish Erjoni, e kushdo tjeter pergjegjes per dike tjeter se cfare bene, me jeni bere me keq se Enveri qe germonte deri ne 7 breza, kushdo qe kapet edhe eshte mbi moshen 18=vjec eshte vete pergjegjes per cdo veprim i mire apo i keq,

 5. Agroni kokebetoni ju keni 9 vjet ne pushtet qe i cani karin atij populli dhe ti u merzite se po kapen zogjte e Sorres nje nga nje . Jeni Parti Kartel dhe kete e di gjithe Shqiperia e bota bashke prandaj mos dil te besh dhine e zgjebosur me bishtin perpjete

 6. Ky Erjoni me duket mafjoz fare. Po nga ana tjeter ne Shqiperi eshte e veshtir te mos kesh nonji trafikant neper zyra, jan ber shum fare.

  1. Erion Veliaj eshte pederast moterqir dhe impotent.

   Jo vetem qe nuk I ngrefet por shikon video te gruas se tij duke u palluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *