• |
ide | kryesore

Dy raste me linë e majmunëve në Greqi, çfarë thonë autoritetet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy raste me linë e majmunëve janë regjistruar në shtetin grek. Sipas mediave vendase, analiza gjenomike e dy kampioneve ka përfunduar dhe ato i përkasin llojit të Afrikës Perëndimore.


Nga informacionet e deritanishme, pacientët janë në gjendje të mirë dhe mbahen në izolim, ndërkohë që autoritet thonë se rreziku për popullatën e përgjithshme mbetet i ulët.


“Rreziku i sëmundjes mbetet i ulët për popullatën e përgjithshme dhe janë marrë të gjitha masat e nevojshme për të kufizuar përhapjen e sëmundjes”, kanë deklaruar autoritetet greke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.