• |
ide | kryesore

Absurditeti i qeverisë/ Nafta shkon 265 lekë për litër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
vend, nafta, Bordi i Transparencës

Bordi i Transparencës në datë 17 Qershor 2022, në mbledhjen e radhës vendosi:


✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të jetë 265 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë 253 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit benzinë e standardit SSH EN të jetë 241 lekë/litri,ndërsa i shitjes me shumicë 229 lekë/litër.
✅Çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gaz, të jetë 86 lekë/litri me pakicë dhe i shitjes me shumicë 74 lekë/litër për automjetet.
( Shënim: çmimi i shitjes për gazin e lëngshëm të automjeteve do të jetë çmimi i furnizimit në stacionet e furnizimit në pikat e karburanteve, ndërkohë që në pikat e tjera për konsumatorët familjarë dhe industrial çmimi nuk duhet të përfshijë akcizën).

15 Comments

  1. O Edi o te vrafte Zoti, po si ka mundesi po ben keto gjera o i pashpirt.
   O Antishqiptari me i madh qe po i merr frymen ketij populli, po nuk e kuptoj si mundet nje punonjes administrate me 50.000 mije lek rroge te mbijetoj, per te mos folur per shtresat e varfra..!!!
   Po cfare popull vemje qenkemi qe as nuk protestojme per buken e gojes dhe femijet tane pa dallim partiak.

 1. Hahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………………….
  Kurva kryeminister tani po tall bythen hashiqare ose me sakt po e sfidon kete popull .
  Mos dilni ne shesh , ulni koken e hiqni breket .

 2. Derri nuk i njeh fjalet , derri do plumbin .
  Populli ka vajt ne fund dhe palloshi nuk ul asnje taks .
  Sa do ta leme akoma kete bushter kureminister te tall menderen me ne?

 3. SA E PERÇMON POPULLIN 2 MERTOSHI . E PERÇMON AQ SHUME SA NE KULMIN E PAKENAQESISE DHE PROTESTAVE E SFIDON HASHIQARE . REVOLUCIONI E ZGJIDH KETE NYJE GORDIANE .

 4. BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO PALLLLLLOOOOOOOOOOOOSH
  KJO TREGON SE NUK E RRUAN NGA MILET , TASHME NJEREZIT TE DUKEN MIZA .
  TE HYPT VETJA NE QEJF PAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOSH

 5. Po si ka mundesi qe ne burs çmimi per fuçi ka rene ndersa ketu rritet ?
  Mire qe po e shfrytezoni kete popull si nje mjet per ta vjele por po e lajthisni edhe nga ment e kokes me keto absurditete . Ka ardh koha te rrembehen armet , vetem dhuna e frenon marrezine e ketij te marri .

 6. Shes Mercedes-Benz w203 cdi 220 me serbrator plot. 3500 euro.

  me serbrator bosh shkon 2500 euro.

  ja ketu ka vajt kjo pune.

 7. I MBAN KURRIZI KTIJ QEN MILETI. PASTAJ KUSH DO TA PAGUJ KTE GJOBEN E RE 44 MILION EURO TE KSAJ FIRMES SE RRUGES TIRON ELBASON.

 8. Pse turp qeveria shume mire ben a po ndihet kush jo te gjithe koken ul dhe pompen e naftes ne bythe. Jemi komplet popull legen vritet per nje te pame dhe mbyll gojen kur ja fusin ne bythe.

  1. Popull i dhjere…. dhe pastaj merzitet ndonje “patriot” kur na shajne. Ja pra ku eshte prova qe jemi popull i dhjere. Ketij karoministri do ti “mbushet” neser mendja dhe e con 5000 lek litrin se keshtu do qeti.
   O popull-dele behuni nje here njerez dhe dilni e thyjani turinjt ketij muti qe po na shakterron cdo dite te ardhmen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *