• |
ide | kryesore

Emërohet drejtori i ri i Policisë së Burgjeve

-Instant, Lajme, Të fundit

Paulin Ratja është emëruar drejtor i ri i Policisë së Burgjeve. Emërimi i drejtorit të ri u bë nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja.


Paulin Ratja është drejtues i Lartë, me një eksperiencë të gjatë në Policinë e Shtetit dhe në detyra të tjera të rëndësishme.


Rajta ka kryer studimet e larta në Akademinë e Policisë dhe në Drejtësi, si dhe ka një sërë trajnimesh profesionale në fusha të ndryshme, që nga lufta kundër terrorizmit deri në marrëdhëniet me publikun.

Ka qenë drejtues në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, po ashtu në qarqet Shkodër, Dibër, Berat, Vlorë etj. Kakryer detyra të rëndësishme në Administratën Publike.

Së fundmi Rajta kryente detyrën e Drejtorit të IEVP “Jordan Misja” Tiranë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.