• |
ide | kryesore

Kim K: Nuk ndihem fajtore për ndarjen nga Kanye

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian po u jep fansave më shumë njohuri për marrëdhënien e saj me Kanye “Ye” West.


Gjatë finales së sezonit të The Kardashians, Kim shkoi për të vizituar Khloe Kardashian mes skandalit të atësisë së Tristan Thompson dhe u përpoq të ngushëllonte me motrën e saj duke diskutuar ndarjen e saj nga reperi.


“Ndjehem sikur ne gjithmonë mundohemi të mbajm distancën, sepse thjesht nuk duam të ndërhyjmë”, tha Kim për Khloe. “Unë e respektoj që askush nuk erdhi tek unë gjatë martesës sime dhe më tha: “A je mirë?” Të gjithë më lejuan të kem udhëtimin tim dhe të vendos vetë.por ndonjëherë shikoj prapa dhe mendoj: Mos duhet të kishin folur ?”

Khloe u përgjigj duke vënë” në dukje se ishte tepër vonë për çdo ndërhyrje familjare në rastin e saj, megjithëse ajo do të donte që ata të kishin folur më shpejt për ndonjë shqetësim rreth Tristanit.

“Ajo për të cilën kam zhgënjime, nuk ka të bëjë me asnjërin prej jush, nuk ishte gabimi i parë apo i dytë”, tha Khloe. “Ajo është koha kur do të doja që dikush të kishte thënë: Nuk je e çmendur. Në fakt, ke të drejtë. ”

Kim pranoi, duke i thënë motrës së saj për marrëdhënien e saj me Kanye, “Nëse njerëzit do ta dinin se si ishte marrëdhënia ime në të vërtetë, unë mendoj se ata do të thoshin: “Si vazhdoi kjo kaq gjatë?” Por unë mund të jetoj me veten time duke e ditur se kam bërë gjithçka që është e mundur nga ana njerëzore për ta bërë një situatë të funksionojë, dhe kështu mund të largohem plotësisht pa faj.”

“Më duket sikur të paktën mund të thuash, ke pasur një familje, ke provuar, gjithçka në fuqinë tënde”, shtoi Kim.

Khloe u pajtua me mendimin e themelueses së Skims, e cila vazhdoi mendimin e saj në një rrëfim.

“Të gjithë ju, njerëzit e rrjeteve sociale që e bëni Khloe-n të ndihet keq, unë do t’ju gjej secilin prej jush dhe nuk do t’ju kërcënoj në TV, por është e gabuar,” u shpreh ajo . “Është shumë e gabuar, sepse ju djema nuk e kuptoni që, kur të keni një fëmijë, do të bëni gjithçka për ta bërë marrëdhënien të funksionojë… Kur e gjithë bota ju shikon, qesh me ju, a e dini sa e vështirë është kjo? Është 10 herë më e vështirë të qëndrosh në një situatë sesa të largohesh.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.