• |
ide | kryesore

Rama kritika për kryebashkiakët: Pse ndërtimin ia lini vetëm privatëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i vendit Edi Rama është në një takim me kryebashkiakët e të gjitha qyteteve, në kuadër të decentralizimit dhe performancës financiare të qeverisë vendore. Gjatë takimit kryqeveritari iu ka kërkuar bashkive që të zhvillojnë vizionin e tyre, se si të kenë më shumë të ardhura, dhe të ndërmarrin aktivitete fitimprurëse.


Nuk keni asnjë aktivitet ekonomik të pavarura që prodhon të ardhura, duke filluar nga ndërtimi. Bashkitë i kanë mundësitë që të krijojnë sa më shumë shanse për njerëzit që kanë nevojë për strehim, dhe vetë të nxjerrin fitime. Kemi pasur një debat të gjatë dhe të thellë me drejtuesit e Bashkisë së Tiranës për këtë, nuk ka pse oportunitete që janë aty, të mos u shfrytëzojë bashkia. Nuk ka arsye që tia delegojë të gjitha ndërtuesve privatë, pse të mos marrin bashkitë dhe të zhvillojnë ndërtimin. Me një gurë vrasin dy zogj, krijojnë mundësi për të pastrehët e tyre, dhe nga ana tjetër shesin për të mbledhur të ardhura, pse të mos bëhet kjo gjë. Sa janë tregjet e prodhimit bujqësor, sa janë pikat e grumbillimit të prodhimit dhe të shpërndarjes, me pjesëmarrje apo me pronësi bashkiake.“, tha Rama.


12 Comments

 1. Si i shet te vetet. Qe dmth ato pak gjera jo te mira qe kemi bere si pozite, i kane bere disa dhe jo une. Propagande qe i shton vota, pse mos ta beje ne fund te fundit. Te na rroje sa malet Edi Rama

  1. Ky eshte mashtrus i madh, ndoshta i kalon enverit, propagande qe i ka lakmi edhe vuqiq e putin…! Qe 9 pushtet nuk qenka ne dijeni per punen e pushtetit lokal, hajde rren haje, ndoshta ka te tille e gelltisin kete rrene, dele ka shum shqiperia per fat te keq…!

 2. Xhaxhi Enver po mëson Nafijet si ti bien dybekut. Sa gallatë është. Ky nuk është I zoti të bëjë një linjë sterilizimi të instrumenteve mjekësore (që në çdo vend të botës e bëjnë spitalet vetë) e ja dha privatit …i thotë këtyre kryetarëve të bashkive të mos mbështeten te privati po të bëhen ndërtues pallatesh e të bëjnë biznese të tjera fitimprurëse. ÇA BËHET NË ALBANISTAN!

 3. Ku jane kontigjenti bodrumit ktu, akoma gjume?

  Si do me lene mua te pyes kte flliqesire debile se ku e mesoi ekonomine, kur beri stazhin e vizatimit? Apo kur turrej me top basketbolli ti hypte siper kundershtarit?

 4. O KURVE , KUR BERE REFORMEN TERRITORIALE THE SE DO ULESH NUMRIN E PUNONJESVE TE BASHKIVE DHE NE FUND ÇARE BERE ? TREFISHOVE NUMRIN E TYRE . I KTHEVE BASHKITE NE VARTA INJORANTESH , NDERMARRJE PUNESIMI DHE HAJDUTESH ME BRIRE PER PATRONAZHISTET DHE TANI FILOZOFON MBI KURVLLIKUN TEND . VETEM KUR TI DHE TE GJITHA KURVAT MAVI TE SHKONI NE BURG ATHERE DO THEMI SE SISTEMI PO FUTET NE HULLI .

 5. Ça pret nga ty kur mbrohesh nga Alket Hyseni , kryhajduti i tokave ne bregdet . Ça pret nga ty kur kryebashkiak ve Kajmaker e kajlesh . Ça pret nga ty kur ujkuj i ke futur melçite ne goje ose me sakt jevgjitit te gjirokastres i ke lene ne dore parane . Ti je nje prostitute e bir prostitute me breza o funderrine . Plumbi eshte pak per ty o kurve dy metroshe

 6. Shi Shi, po i thote:

  “Pse s’vidhni direkt, po vetem me te trete?”

  “Vidhni vete direkt, se tregon qe kena frike nga poplli masanej! Na turprut, dukemi te dobet !!!

  “Ne s’e rrujme per njeri mer! Vidhni mer ashiqare, tregoni force, ose ju kputa !!!!”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.