• |
ide | kryesore

Zjarr në Spitalin e Sarandës, përfshihet nga flakët salla e pajisjeve radiologjike

-Instant, Lajme, Të fundit

Një zjarri ka rënë pak minuta më parë në Spitalin e Sarandës.


Policia njofton se është përfshirë nga flakët salla e pajisjeve radiologjike, duke shkaktuar dëme materiale.


Sarandë/Informacion paraprak

Më datë 17.06.2022, rreth orës 08:30, në spitalin e Sarandës, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike, ka rënë zjarr në sallën e pajisjeve radiologjike. Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.