• |
ide | kryesore

Me armë zjarri në dhomën e gjumit, arrestohet 17-vjeçari në Kurbin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 17-vjeçar është arrestuar këtë të shtunë në Kurbin, në akuzën e armëmbajtjes pa leje. Policia njofton se gjatë kontrollit në dhomën e gjumit të shtetasit me iniciale P.N. ka gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri automatik dhe një sasi municioni luftarak.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.


Njoftimi i policisë:

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e marra nga qytetarët se një shtetas mbante armë zjarri në banesë, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– P. N., 17 vjeç, banues në Mamurras.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në dhomën e gjumit, në banesën ku jetonte ky shtetas, kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe një sasi municioni luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.