• |
ide | kryesore

Britney Spears, sërish probleme ligjore me babain e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Beteja ligjore mes Britney Spears dhe babait të saj, Jamie, nuk ka përfunduar ende.


Jamie ka paraqitur së fundmidokumente gjyqësore që kërkojnë që vajza e tij të mbajë përgjegjësi për sulmet e supozuara ndaj emrit të tij në Instagram dhe në librin e saj të ardhshëm.


Avokati i Jamie, Alex Weingarten, shkroi në një dosje të 16 qershorit se Britney “vazhdon të bëjë postime publike në mediat sociale që përmbajnë akuza ndezëse për çështje të ndryshme faktike” dhe duhet t’i kërkohet që të ulet për një depozitim vetë, sipas dokumenteve të marra nga The Post.

Jamie dëshiron gjithashtu qëajo të flasë nën betim për pretendimet e saj se asaj i ishte hequr ilaçi kundër dhimbjeve dhe iu kërkua t’i nënshtrohej terapisë.

Dorëzimi i dokumenteve ligjore vjen pas lajmit se  Spears çaktivizoi llogarinë e saj në Instagram të enjten – saktësisht një javë pasi  u martua me Sam Asghari në shtëpinë e saj në Thousand Oaks më 9 qershor.

Në dasmë mungonin  babai dhe nëna e saj, Lynne Spears, të cilët nuk morën ftesa pas mosmarrëveshjes së tyre me këngëtaren për konservatorin e saj, e cila u ndërpre në nëntor 2021.

Gjatë periudhës 13-vjeçare të konservatorit, Britney dyshohet se i ishte ndaluar të martohej ose të kishte fëmijë. Ajo dhe Asghari zbuluan se po prisnin një “fëmijë mrekulli” në fillim të prillit, por njoftuan një abort në maj./Lapsi.al

 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.