• |
ide | kryesore

Trafiku në autostradën Durrës-Tiranë/ Apeli i policisë: Përdorni rrugët alternative

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nisur nga fluksi i madh i automjeteve në kthim për në Tiranë, Policia Rrugore e Tiranës iu ka bërë apel drejtuesve të mjeteve që të përdorin rrugët alternative për të hyrë në kryeqytet.


Bëhet fjalë për rrugët alternative: Durrës-Tiranë (Rruga e Ndroqit) dhe Elbasan-Tiranë.


“Gjithashtu, kujtojmë të gjithë drejtuesit e mjeteve që gjatë udhëtimit të respektojnë distancën e sigurisë nga mjeti në mjet.
Kthehu 🚘 në shtëpi 🏡 i sigurtë 🚺🚹🆒, respekto ✅ rregullat e qarkullimit rrugor 🛑❌✅⚠️🚸”, thuhet në njoftimin e policisë.

2 Comments

  1. Po le te bej nje xhiro nga rruga e ndroqit policia me makine bashke me lali erin, belinden balluken, edi ramen dhe te shikoj se sa e bukur eshte rruga sa valezime gropa arna dhe vizime ka , eshte nje skanadal i vertete dhe turp qe nuk e rregullojne ate rruge nga e para se ajo lidh shumire jugun me Tiranen , i ben makinat cope dhe per servis .
    Autostrada durres tirane duhet me 3 +3 korsi se ajo lidh portin , plazhin , durrsin , veriun , aeroportin me tiranen dhe duhet patjeter ta lehtesoje me rrugen e ndroqit .

    1. Edi Rama esht kryeminstri me i mire dhe me punetor qe po ben kete vend edhe Belinda Balluku esht nje ministre shum punetore dhe shum e perkushtuar edhe Erjon Veliaji esht shum punetor

      ndesa ju mbeshtetesit e sali non grades nuk keni fytyr e surrat te komentoni se kur ishte ai saliu juaji ne pushtet dilte me gershere ne dore dhe priste shirita dhe rruget i linte rrugeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.