• |
ide | kryesore

“U zbavita”: Verstappen ndihet superior, Hamilton paralajmëron: “U ktheva i ri”

-Instant, Sport

Një tjetër sukses i rëndësishëm në këndvështrimin e Botërorit për Max Verstappen, i cili në Montreal fitoi një garë emocionuese përpara Carlos Sainz. Super performancë për holandezin, i cili pranoi se pati frikë nga Ferrari i spanjollit: ” Safety Car nuk ndihmoi sepse Ferrari ishte vërtet i shpejtë dhe ishte e vështirë. Shumë emocionuese gara, Sainz dha gjithçka dhe unë po ashtu.”


“Xhirot e fundit ishin shumë argëtuese, për fat ne jemi të shpejtë në drejtim dhe qëndruam fort. Strategjia funksionoi, do të kisha preferuar më shumë të sulmoja sesa të mbroja, por është në rregull dhe jam shumë i lumtur”, komentoi kampioni i botës.


Vendi i tretë për Lewis Hamilton, i cili rikthehet në podium pas një agjërimi të gjatë: “Të jesh këtu është shumë e rëndësishme, kam luftuar shumë me këtë makinë dhe gjithmonë kemi thënë se nuk duam të dorëzohemi. Të tjerët janë shumë të shpejtë në krahasim me ne, por ne nuk dorëzohemi, sepse duam të luftojmë me ta. Falë Safety po i kapnim, jam entuziast dhe këtu është një podium special sepse këtu fitova garën time të parë. Sot jam i ri përsëri”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.