• |
ide | kryesore

Borë në Australi, njerëzit mbushin resortet e skive

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Ndërkohë që shumë ju janë drejtuar plazheve për ti shpëtuar vapës , në Australi qytetarët po shijojnë pushimet dimërore.


Zonat alpine në juglindje të Australisë janë mbuluar me borë – më shumë se zakonisht për këtë periudhë të vitit – duke bërë që sezoni i skive të fillojë herët.


“Ka qenë një fillim absolutisht i jashtëzakonshëm i sezonit. Ne u hapëm një javë më herët. Ka më shumë reshje dëbore se zakonisht. “- tha Rhylla Morgan

“Gjithçka është e hapur. Të gjitha pistat po funksionojnë. Kafeja është e shijshme.Po kalojmë një kohë shumë të mirë .”- tha vizitori Daynis Olman

“Unë në fakt punoj për një kompani gjermane, dhe kur më kolegët më pyetën se ku po shkojn, u habitën që erdha këtu për ski. Të gjithë thoshin është e pamundur, por ja ku jemi, është një mrekulli.”- tha vizitori Matilda Heggie

Agjencia e parashikimit motit vendas, thotë se do të bjerë më shumë borë falë një stuhie akulli të ngrirë në Antarktidë./ TCh


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.