• |
ide | kryesore

Rama e Kurti në konferencë: Hekurudha Durrës-Prishtinë projekti më i rëndësishëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama dhe Albin Kurti ndodhen në konferencën e përbashkët. Kurti vuri theksin tek avancimi i shkëmbimi tregtar


“Projekti i hekurudhës Durrës Prishtinë është një ndër projektet më të mëdha e më të rëndësishme. Kjo hekurudhë do të lidhë Kosovën me korridoret që kalojnë pranë nesh, do të bashkojë dhe më fort ekonomitë tona.”, tha kryeministri i Kosovës.


Ndërkohë është njoftuar se është pranuar propozimi i kryeminsitrit Rama për mbajtjen e një Kuvendi të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë në kuadër të 110-vjetorit të shpalljes së pavarsisë.

26 Comments

  1. gabim Kurti qe dakordesoi Kuvend te perbashket me Rama pisin pa vene kusht njohjen e gjenocidit
   cfare kuptimi ka kuvendi i perbashket me degjenerate te llojit Edvin Rama pse ky ka pashaporte shqiptare (se shqiptar ky s’esht)

 1. Te jemi te sinqerte eshte me te vertete nje inevstim qe do hapi vende pune do hapi rruge zhvillimi midis kosoves dhe shqipnis

 2. Eshte nje projekt me nje peshe goxha te madhe per te miren e du vendeve! Le te presimm perfundimin i cili me siguri do jete teper pozitiv

 3. Ndikon pozitivisht ne forcimin e marredhenieve mes vendeve, ndikon ne permiresimin e ekonomis dhe ne turizem po ashtu

 4. nje nder projektet me t mira dhe me produktive per vendin.te tilla gjera vijne vetem permes bashkepunimeve te mira dhe marreveshjeve te duhura

 5. Jo vetem ky i hekurudhes por ishin me dhjetera projekte te rendsishme per bashkpunimin mes shqiperise dhe kosoves

 6. Ajo qe m pelqeu ishte edhe marreveshja per studentet e cila do ndohmoje te dalin sa me shume nxenes ekselente nga vendet tona 👏🏻

 7. Cdo marreveshje qe u nenshkrua eshte shume e rendesishme dhe ndikojne drejtperdrejt ne zhvillimin e ekonomise se te dyja vendeve.Uroj qe Kosova te heqe kufijte me shqiptaret

  1. Ky eshte nje nga projektet me te mira qe jane mar ndo nje her i cili do te ndikoj shume pozitivish ne ekonomit e te dy vendeve

 8. Ky projekt eshte i rendesishem si per transportin e mallrave asgtu dhe te njerzve gje qe do ndikoj drejtperdrejt ne zhvillimin ekonomik te vendit

 9. Nje projekt i rendesishem i ndermar nga ju ky , i cili do ndikoj ne shume sektor ekonomik sidomos ne levizjen e mallrave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.