• |
ide | kryesore

Amber Heard do të dhurojë 7 milionë dollarë nga divorci me Johnny Depp

-Instant, Paparazzi, Slider

Amber Heard ka deklaruar se i qëndron angazhimit të saj për të dhuruar pagesën prej 7 milionë dollarësh nga divorci me Johnny Depp.


“Unë bëra një zotim dhe ky zotim është bërë me kalimin e kohës,” i tha aktorja Savannah Guthrie në intervistën e saj ekskluzive për NBC News.


Ajo shtoi se  ende planifikon të respektojë premtimin, sipas Guthrie në segmentin e transmetuar të mërkurën.

Deklarata e Heard erdhi pasi prezantuesja e pyeti: “Ju kishit premtuar se do t’i dhuronit 7 milionë dollarët e zgjidhjes suaj të divorcit për bamirësi. U zbulua në gjyq se nuk e keni bërë ende këtë por ata luajtën një kasetë ku ju thatë të kundërtën. Mendoni se kjo ka ngritur pyetje në lidhje me besueshmërinë tuaj tek juria?”

“Kur the ‘Kam dhuruar’, ti e di që të gjithë mendojnë se e ke dhuruar, jo se e ke premtuar,”shtoi Savannah. “Pra, për juristët që ishin ulur aty, a mendoni se ata u ndjenë sikur të zbuluan gënjeshtrën?”

“Nuk e di, sepse ndjej se një pjesë e madhe e gjyqit kishte për qëllim të ulte vlerën time, besueshmërinë time, për të më quajtur gënjeshtare në çdo mënyre”, u shpreh aktorja.

Depp  dhe Heard arritën një marrëveshje divorci prej 7 milionë dollarësh në gusht 2016. Në të njëjtin muaj, ajo deklaroi se e gjithë shuma “po dhurohej”, duke shtuar: “Kjo është mbi çdo fond që kam dhënë në të kaluarën dhe do të vazhdojë të japë në të ardhmen.”

Amber shtoi në deklaratën e saj se donacioni do të ndahej midis një numri bamirësish, por me “një fokus të veçantë për të ndaluar dhunën ndaj grave” si dhe në Spitalin e Fëmijëve të Los Anxhelosit, ku kishte punuar si vullnetare gjatë 10 viteve të mëparshme. .

Terence Dougherty, shefi operativ i Unionit Amerikan të Lirive Civile (ACLU), dëshmoi në një depozitë të para-regjistruar të luajtur në gjykatë në prill gjatë gjyqit për shpifje  se aktorja kishte premtuar se do t’i dhuronte gjysmën e pagesës së saj ACLU-së, me Pjesa tjetër e shumës shkon në Spitalin e Fëmijëve në Los Anxhelos.

Deri në kohën e regjistrimit të depozitimit në dhjetor 2021, ACLU (e cila është një organizatë jofitimprurëse e dedikuar për mbrojtjen e të drejtave dhe lirive të individëve) kishte marrë vetëm 1.3 milion dollarë në emër të saj, tha ai.Kur pagesat pushuan së ardhuri deri në vitin 2018, ACLU kontaktoi me Heard në vitin 2019 për këstet e ardhshme, tha Dougherty, i cili shtoi, “Mësuam se ajo kishte vështirësi financiare”./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.