• |
ide | kryesore

Bradley Cooper: Nuk ndihem i respektuar në Hollywood

-Instant, Paparazzi, Slider

Bradley Cooper ka zbuluar së fundmi se para disa kohësh një regjisor i tha se ai nuk meriton të nominohet për Ockars.


Aktori  bisedoi me Jason Bateman, Will Arnett dhe Sean Hayes për  podcast-in e tyre SmartLess, duke thënë se ai ishte në një festë katër vjet më parë kur regjisori i tha: “Në çfarë bote po jetojmë ne ku ju keni shtatë nominime dhe ajo ka vetëm tre? duke iu referuar aktores dhe mikeshës së Cooper që ishte me të në festë.


“Unë isha sikur, ‘E urrej këtë biznes’,” u shpreh aktori i Nightmare Alley. “Si mund të jesh kaq njeri idiot dhe të thuash këtë gjë?”

Ai vuri në dukje gjatë bisedës se”kurrë nuk harron asgjë që dikush për të”, dhe tregoi se vite më parë kur, në të njëjtën festë, një aktore  u tall me përfshirjen e tij në kategorinë e aktorit më të mirë në Oscars 2013, i cili shënoi nominimin e tij të parë  në shfaqjen e çmimeve.

Sipas Bradley , ai po ndante me miqtë gëzimin e tij pasi u nominua për rolin në Silver Linings Playbook së bashku me Daniel Day-Lewis dhe Denzel Washington, kur aktorja në fjalë la të kuptohej se nuk e meritonte në të vërtetë fitoren.

“Kjo aktore, femër heroike, që nuk e njihja fare,  vjen tek unë dhe  më thotë, ‘Unë e pashë filmin tënd. Ti e meriton’,” i tha ai Arnett.

“Pastaj, 10, 20 minuta më vonë – nuk po bëj shaka – e kaloj duke shkuar në banjë dhe ajo fillon të tallet dhe të thotë se nuk e meritoja. Më kujtohet që po mendoja, ‘Çfarë dreqin është ky qytet?’ “rrëfeu aktori. “A mund ta imagjinoni t’i thoni dikujt këtë?”

Përveç titullit Silver Linings, Cooper u nominua për aktorin më të mirë në rol dytësor për American Hustle, Aktori më i mirë për American Sniper (të cilin ai gjithashtu e prodhoi, duke i dhënë atij njohjen me nominimin për filmin më të mirë të filmit), aktori më i mirë dhe skenari më i mirë i adaptuar për A Star Is Born (dhe njohja në kategorinë e filmit më të mirë). Që nga takimi me regjisorin e paidentifikuar, Cooper vazhdoi të merrte edhe dy nominime të tjera për çmimin Oscar: për “Joker” të 2019-ës dhe “Nightmare Alley” të 2021-ës, të dyja bashkëprodhuese dhe ishin në garë për filmin më të mirë./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.