• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për sot

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Motit i kthjellët do të jetë dominuese në pjesën më të madhe të vendit gjatë orëvë të paradites. Sipas Meteoalb pjesa e dytë e ditës sjellë zhvillim të  vranësirave duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtra shiu në zonat veiroe dhe verilindore, herë pas here në formë shtërngatash.


Parashikohet që orët e mbrëmjes të sjellin përmirësim të motit duke bërë që kthjellimet të jënë dominante.


Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 33°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.