• |
ide | kryesore

Samiti i Brukselit, Berisha: Rama dhe Vuçiç, me urdhër të Putinit kërcënojnë BE-në

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së, Sali Berisha e ka cilësuar si një aleancë pro Putin në Ballkan përgjigjen e dhënë nga Rama dhe Vuçiç për pjesëmarrjen në Samitin e BE-së. Berisha shkruan se ky është një kërcënim i dy gangsterëve të Ballkanit, të urdhëruar nga Vladimir Putin për ta kthyer rajonin nën influencën ruse.


Berisha: Aleanca pro Putin ne Ballkan! Vuçiç dhe Rama kercenojne BE me mospjesmarrje ne Samitin e Brukselit! Te dashur miq, ne nje qendrim sinkron ne Beograd dhe Tirane, Presidenti i Serbomadhise Aleksander Vuçiç dhe vasali i tij Edi Rama kercenojne me mospjesmarrje ne Samitin e liderve te vendeve te BE qe do te mbahet ne Bruksel me dt 23 qershor dhe ne te cilin jane te ftuar edhe udheheqesit e vendeve te Ballkanit Perendimor.


Ky kercenim i dy gangstereve autokrat te Ballkanit Perendimor, presidentit te serbomadhise Vuçiç dhe vasalit te tij Rama duket si i urdheruar nga Putin vetem e vetem per te shenuar kthesen e rajonit drejt projektit serbo-rus te Ballkanit te Hapur me te cilin vendosen ne rajon hegjemonizmi serb dhe influenca ruse. Denoj me forcen me te madhe kete qendrim antikombetar dhe anti BE pro serbo- rus te Edi Rames dhe ftoj shqiptaret te ngrihen ne këmbë per te mbrojtur orientimin dhe integrimin euroatllantik te tyre!


26 Comments

 1. Se clidhje ka rama me putinin kte lidhje e ben vetem sala ne endrat qe shef per nat sigurisht pasi sheh makthin e zakonshem sikur i vene prangat

 2. Rama gjithmone mendon per te miren e vendit duke lidhur marreveshje fitimprurese per vendin. Por si gjithmone berisha jep komente koti

 3. Berisha te perfitoje nga rasti sa nuk eshte futur ne burg e muk ka mare denimin per te folur lart e poshte por shume shpejt do ti vije koha te largohet.

 4. Shko
  O berisha se ske me vend per politike e per te komentuar kot se koti punen qe ben rama. Ske me as moshe asgje per tu marre me politike

 5. Saliut nuk duhet ti merret as mendim se kuptoj pse vazhdon akoma te merret me politike pasi duhet ta kishte lene me kohe

 6. Sipas berishes rama mund te kete nisur dhe luften rusi ukraine por kjo sdo te thote qe do mbeshtesim te gjithe mendimin e tij.Nongrata te pret burgu shume shpejt per cdo krim qe ke bere.

 7. O sali non grata po a ske me ca te merresh??? Vetem me fol negativisht di ti , gjynah se nuk tu zgjaten as skemat e korrupsionit

 8. Po mir more berisha a ishe ne pushtet ??? Cfare bere dicka te hajrit per vendin tone??? Si ke ftyr e thu te tilla gjera Nderkohe qe qeveria rama po realiZon projekte teje te mira drejt anetarsimit ne NATO

 9. Sa debil ky nongrada m njeri qe si pusho goja si ato plakat vetem flet kot e mkot merr shembull nga puna rames merr

 10. O mik kur ishe pushtet a bone naj gjo ti jo ca trapin ke qe flet bobobo ik e vlla me dash shehin pij naj got raki me fal se ti pi ver.mos fol mo se na u bone bajat nongrada

 11. Berishes i vjen inat qe kur ishe ne qeveri nuk i eci pervecse te vriste njerez e flet oer ramen qe nundohet oer popullin

 12. shko mer dordolec vucidoli se na bere me qesh me karlliqet qe flet Ti je ai qe merr urdhera nga Putini dhe Beogradi dhe kete e ke vertetuar me shkaterrimin qe i bere ekonomise,arsimit,ushtrise,industrise shqiptare o shpellar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.