• |
ide | kryesore

Zjarr në një garazhin e pallatit tek “Astiri” , 8 persona të lënduar, digjen 4 automjete

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një pallat në zonën e Astirit në Tiranë është përfshirë nga flakët, në orët e para të mëngjesit sot. Zjarri ka përfshirë një garazh në rrugën “Aleksandri i Maqedonisë”. Si pasojë e zjarrit janë lënduar tetë banorë, të cilët janë shkuar për mjekim në spital.


“Kanë shkuar për mjekim në spital shtetasit: A. Xh., 28 vjeçe, F. J., 23 vjeçe, D. J., 27 vjeçe, I. Xh., 31 vjeçe, E. Xh., 27 vjeç, E. K., 35 vjeçe, M. B., 48 vjeçe dhe N. B., 50 vjeç, të cilët pasi kanë marrë ndihmën e parë mjekësore, janë larguar”, njofton policia.


Gjithashtu nga zjarri janë djegur 4 automjete. Flakët kanë shkaktuar panik ndërsa tymi ka mbuluar të gjithë pallatin.

 

 

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.